Kros u Legnana pro Keňany, Mikulenka 13.

pátek 7. ledna 2011
Keňští závodníci obsadili při 54. ročníku krosového závodu v San Giorgiu su Legnano prvních pět pozic, zvítězil aktuální mistr světa Joseph Ebuya. Prosadili se i domácí Italové.

Ebuya triumfoval na desetikilometrové trati po výkonu 28:15, čtyři vteřiny za ním přibyl do cíle Leonard Komon, stávající světový rekordman na silniční desítce a patnátce. Ještě těsnější byla bitva o třetí příčku, v níž nakonec Dennis Masai, juniorský mistr světa a bratr olympijské vítězky Linet a bronzového z MS Mosese, předčil o dvě sekundy Micaha Koga, který se může pyšnit třetím místem z olympiády v Pekingu. Keňskou nadvládu pak doplnil ještě na pátém místě Gideon Kipketer.

Teprve za ním přibyli do cíle první Evropané. Nejlepším z nich byl s časem 29:29 Andrea Lalli, bývalý juniorský mistr Evropy a kontinentální šampion v kategorii do 22 let. Český prapor držel v závodě především Peter Mikulenka, který skončil po výkonu 30:53 na třináctém místě. Jiří Homoláč doběhl pětadvácátý ze 74, kteří dorazili do cíle.

Ženský závod vyhrála při neúčasti afrických běžkyň i nám z pražského běžeckého seriálu dobře známá Maďarka Aniko Kalovicsová. Šestikilometrovou trať zvládla za 20:04 a o 11 vteřin porazila druhou Veerle Dejaeghereovou z Belgie. Třetí skončila členka zlatého portugalského týmu z evropského krosového šampionátu Ana Diasová.