Čtvrtkařům unikla Paříž o 9 setin
Mužská štafeta pozměnila oproti rozběhu své složení o dvě jména a poslala tak do boje to nejlepší, co v současné době máme k dispozici. V šesté dráze zaklekl do bloků už tradičně Matěj Krsek. Tomu se podařilo předávat mezi trojicí nejlepších. Před Víta Müllera se ovšem na seběhu dostali dva soupeři a bylo pro něj velmi těžké se probíjet pořadím vzhůru. Michal Desenský tak přebíral kolík na průběžné čtvrté pozici. Tu udržel pro finišmanka Patrika Šorma. Svěřenec Dalibora Kupky pak své soupeře mohutně stahoval v cílové rovince. Před Zambijce se ještě dokázal dostat, ale na Poláka mu scházelo v cíli pouhých devět setin, což byl přesně časový úsek, který dělil naši štafetu od postupu na olympijské hry v Paříži. Výsledný čas měl hodnotu 3:03.00. Tento běh ovládli Španělé za 3:02.39.
Finálový závod byl v jasné režii reprezentace Botswany, která dosáhla svého prvního primátu v rámci tohoto světového štafetového podniku, a to v letošním nejlepším světovém výkonu 2:59.11. Stříbrná Jihoafrická republika už se pod tři minuty nedostala (3:00.75). Bronz putuje do Belgie (3:01.16).
Také štafeta žen na 4x400 metrů nastoupila v nejsilnější možné sestavě. Stejně jako v rozběhu se úvodního úseku zhostila Lurdes Gloria Manuel a podobně jako Krsek předávala v kontaktu s nejrychlejšími soupeřkami. Tereza Petržilková se pak v závěru druhého úseku propadla na čtvrtou pozici. Stále se však jednalo o vyrovnaný boj o postup na sportovní svátek pod pěti kruhy. Také Lada Vondrová následně předala kolík Barboře Malíkové jako čtvrtá. Naše finišmanka pak české sestavě o jedno místo polepšila, ale na vysněnou druhou postupovou pozici nestačil ani kvalitní čas 3:27.76. Konkrétně naše čtvrtkařky ztratily na Španělsko 46 setin. Reprezentantky z Pyrenejského poloostrova se kromě postupu do Paříže mohly radovat také z nového národního rekordu 3:27.30. Nejrychleji běžely Belgičanky za 3:26.79.
Ve finále naprosto dominovaly Američanky, které nedaly svým soupeřkám nejmenší šanci, když kralovaly v letošním nejrychlejším světovém čase 3:21.70 a získaly už pro svou zemi čtvrté prvenství na World Relays. Na stupně vítězů je doprovodily Polky (3:24.71) s Kanaďankami (3:25.17).
Štafeta mužů na 4x100 metrů nastoupila ve stejném složení jako ve včerejším rozběhu, ve kterém se prezentovala časem 39.31 a sestava Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Ondřej Macík doufala v jeho vylepšení. Toho sice naši sprinteři dosáhli, nicméně výkon 39.20 nebyl progresem, který by si přáli a stačil pouze na šesté místo v běhu, tím pádem daleko za postupovými pozicemi směrem k olympijským hrám. Nejrychlejší byli v tomto běhu Němci za 38.57.
Z celkového vítězství se radovala hvězdami nabitá štafeta Spojených států amerických. Finišman Noah Lyles donesl do cíle kolík v letošním nejlepším světovém výkonu 37.40. Pro stříbro si dosprintovali Kanaďané za 37.89 a bronz berou olympijští šampioni z Itálie (38.13).
Český štafetový mix se rozhodl do opravného běhu nenastoupit, jelikož mu jeho bronzový čas z MS v Budapešti 3:11.98 dává celkem slušnou šanci se kvalifikovat na olympiádu na základně umístění v TOP listu. Naši nejlepší tak doplnili sestavy mužské a ženské štafety na 4x400 metrů. I v této disciplíně dosáhla na nejvyšší příčku reprezentace Spojených států amerických, která navíc svůj triumf ozdobila dalším vylepšením rekordu šampionátu. Vlastní zápis ze včerejšího rozběhu Američané a Američanky srazili o dalších 79 setin. Stříbro vybojovalo Nizozemsko (3:11.45), které v těsném doběhu porazilo Irsko (3:11.53).
Nadvládu Američanů v Nassau dokonala štafeta žen na 4x100 metrů. Ani tady nenašly hvězdy a pruhy přemožitele, a i tentokrát byl tento úspěch ověnčen novým rekordem World Relays. Vítězný čas 41.85 znamenal pro Američanky tří setinové vylepšení historického maxima svých krajanek z úvodního ročníku této soutěže, kdy hostily toto utkání také Bahamy. Souboj o stříbro byl o poznání vyrovnanější a navrch v něm měly stříbrné Francouzky (42.75) před bronzovými Britkami (42.80).