Zemřel Jaroslav Mertlík

ČAS informuje
středa 28. června 2017

Ve věku 86 let nás opustil nejstarší maratonec Úpice Jarda Mertlík. Byl mnoholetým členem TJ Havlovice a Maratonstavu Úpice. Kromě běhání po celou dobu funkcionařil, byl ekonomem mnoha mistrovských závodů v četně MS a ME. Miloval běhání a "svoje čísla". Jako šedesátník ještě dokázal zaběhnout maraton za 3:20 a ještě letos se zúčastnil soutěží v sudoku.

Pracoval jako statistik běžeckých závodů a hlavně seriálu Českého poháru v bězích do vrchu. Vše zpracovával až do 90. let ručně a bez jediné chybičky. Všechny statistiky měl dlouho uloženy ve své hlavě a dokázal vždy všem nesrozumitelnosti vysvětlit a dát do pořádku.

Byl to člověk, který žil pro rodinu, podnikání a sport a nikdy nikoho v životě nezklamal.