přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2005, 07:00

Zuzka Hlavoňová se těší na další miminko

Rodina Hlavoňových se připravuje na další přírůstek do rodiny. České rekordmance ve skoku vysokém se totiž na přelomu května a června narodí miminko.

 „Jsem moc ráda, že Ondřej bude mít sourozence, už se na miminko všichni moc těšíme,“ vyprávěla nadšeně bývalá vynikající česká výškařka, jejíž těhotenství zatím probíhá bez problémů.

V září ukončila aktivní atletickou kariéru, kterou ovšem již jednou přerušila před třemi a půl lety po narození syna Ondřeje. Její poslední největší akcí byly olympijské hry v Aténách, s českými fanoušky se halová vícemistryně světa i Evropy rozloučila na letošním finále extraligy. Dlouhodobé problémy se zády a také touha po dalším dítěti nakonec rozhodly, že se již k aktivní atletice vracet nebude. 

Ovšem úplně s královnou sportů „seknout“ nehodlá. „Kondičku si určitě udržovat budu ještě dlouho, bez pohybu bych nevydržela,“ objasňuje. Svědčí o tom i fakt, že své budoucí povolání směřuje do sportu. „Začala jsem učit na fakultě sportovních studií v Brně a docela mě to bavilo,“ říká.

Odučila jeden semestr a ani při svých mateřských povinnostech se atletiky úplně vzdát nechce. „Přihlásila jsem se na doktorandské studium FSS v Brně. Doufám, že v létě udělám přijímačky a budu další tři roky studující dvojnásobnou matkou,“ prozradila s úsměvem své plány.

Karolína Farská

Vytisknout