přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. července 2005, 17:06

Zuzana Hejnová vybojovala na MEJ zlato, národní rekord i limit

Překážkářka Zuzana Hejnová dokázala dnes na evropském juniorském šampionátu v Kaunasu získat pro českou výpravu další zlatou medaili. Skvělým vítězným časem 55.89 sekundy navíc pokořila národní rekord a splnila limit na světový šampionát do Helsinek.

Z hlediska dramatičnosti závodu si překážka Zuzana Hejnová nijak nezadala se včerejším koulařským vítězným kláním Remka Machury mladšího. "Do páté, šesté překážky jsem vlastně nevěděla, jak na tom jsem," povídala udýchaně v mix zóně nová česká rekordmanka. Hlavní rivalka Hejnové Ruska Jekaterina Kostetskou ji asi do půlky trati dotahovala. "Pak mě předběhla a vlastně až do cíle jsem jí stíhala pro změnu já," líčí Hejnová průběh dramatického závodu, o jehož vítězce rozhodla až cílová fotografie, neboť u obou závodnic se v cíli objevil stejný čas - 55.89 sekundy. "Bylo chvilku napětí, než byla vyhodnocena a naskočila cílová fotografie, ale teď jsem opravdu moc šťastná." A má být proč. Závodnice USK Praha si totiž z Kaunasu neodváží "jen" zlatou medaili, ale také seniorský národní rekord a limit na světový šampionát, který se za čtrnáct dní uskuteční v Helsinkách.

"Z času jsem opravdu překvapená, vůbec jsem to nečekala," povídala Hejnová, která si vítězství na velké juniorské soutěži velmi cení: "ale hlavně jsem strašně šťastná, že padl ten dvacet dva let starý rekord." Český rekord v běhu na 400 metrů překážek dlouhou dobu držela Anna Filičková časem 56.18 sekundy. Hejnová ho dokázala překonat o celých devětadvacet setin sekundy.

Zuzana Hejnová odjela do Kaunasu jako jedna z adeptek na medaili, a to tu nejvyšší. Dokázala ale mnohem víc. "Měla jsem zužující pocity, to víte, když Vám každý říká, že určitě vyhrajete a věří Vám, tak to na Vás musí padnout," svěřila se Hejnová. "Ale je tu skvělá parta a všichni mě podporovali. A hodně mi pomohlo včerejší skvělé vítězství Remka Machury, taková paráda by povzbudila každého," dodala šťastně nová česká rekordmanka a mistryně Evropy juniorů.

Další český reprezentant - výškař Michal Špak se ve finálovém souboji podělil o devátou příčku s Britem Stanisavljecikem, oba shodně překonali laťku ve výšce 2.10 metru. Zvítězil Rus Uchov, který překonal 2.23 metru.

Výsledky:
400 m př. - ženy: 1. Hejnová (ČR) 55.89, 2. Kostetská (Rus.) 55.89, 3. Bychková (Rus.) 58.12

Ostatní výsledky a informace najdete v Zaostřeno na...

Karolína Farská

Vytisknout