Zuzana Hejnová mistryní ČR v pětiboji

pátek 9. února 2007
Překážkářka pražského USK získala titul mistryně pro rok 2007 v halovém pětiboji. Na druhém místě se umístila její sestra Michaela, bronz vybojovala Kateřina Konvalinková.

Ženy

Smutnou vítězku má páteční šampionát ve vícebojích v kategorii žen. Vítězka Zuzana Hejnová nasbírala 4146 bodů, ale doufala v osobní rekord. "Nemůžu být nespokojená za titul, ale chtěla a mohla jsem udělat víc," řekla po skončení soutěžního dne vítězka. "Sice jsem si zaběhla osobák na překážkách, ale vyloženě jsem zkazila kouli." Ve výšce a v dálce předvedla mladší ze sester Hejnových standardní výkon, na vynikající čas tak musela běžet extrarychlou závěrečnou půlku a tuto disciplínu Zuzana opravdu vyhrála... "Ale bylo to špatné. Celou dobu jsem byla s náskokem v čele a když není s kým se prát, běží se ztěžka."

Druhé místo, stříbrnou medaili a 4014 bodů získala zkušená Michaela Hejnová. "Potvrdila jsem svůj standardní výkon, ale oproti španělské Zaragoze mě to stálo mnohem více sil." Bronzovou medaili získala ve svém osobním rekordu 3935 bodů Kateřina Konvalinková z Vítkovic. Také ona si, stejně jako vítězka, stěžovala na svůj výkon v koulařském sektoru. "Koule mohla být lepší. Osobní rekord a bronz  mě těší, ale doufala jsem ve 4000 bodů." Konvalinková získala bronz v těsném souboji s loňskou mistryní Janou Korešovou. Ta pro letošní rok obsadila čtvrtou příčku.

Juniorky

Mistryní ČR pro rok 2007 se stala v kategorii juniorek favoritka Eliška Klučinová před Lucií Ondraschkovou a třetí Kateřinou Musilovou. Klučinová zvítězila výkonem 3832 bodů a k juniorskému titulu z dráhy přidala i titul z haly. "Jsem víceméně spokojená," přiznala mistryně s rozpaky. "Původně jsem totiž myslela na český juniorský rekord, ale už po první disciplíně jsem věděla, že to dnes nepůjde." Překážky si přitom vítězka zaběhla letos poprvé pod 9 sekund (8.97). Pak se jí však optimálně nevyvedla výška a koule dopadla tragicky. Tedy alespoň pro Klučinovou: "To se dalo očekávat. Koule se mi vyvede jen málokdy. V tu chvíli jsem rezignovala i na osobní rekord a po průměrné dálce i na hranici 4000 bodů." Svůj titul tak svěřenkyně bývalého vícebojaře Víta Ruse neoslaví. "Jsem unavená, takže si půjdu nejspíše lehnout. Dnes to bylo náročné, navíc mě za týden čeká start v individuálních disciplínách na juniorském mistrovství."

S velkou ztrátou na novou juniorskou mistryni skončila stříbrná Lucie Ondraschková výkonem 3291 bodů. Opavská závodnice si udržovala během celé soutěže druhou příčku a až v závěru se na ni začala dotahovat oddílová kolegyně Kateřina Musilová. Ta nakonec obsadila třetí místo za 3147 bodů, když se závěrečný běh na 800 metrů nevyvedl do té doby třetí Zuzaně Rozsypalové z Vítkovic.