přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

ZŠ Milevsko vítězem Kinderiády

Letošní ročník Kinderiády dnes skončil velkým finále v Praze na Strahově.

V konkurenci čtyřiceti škol a za potlesku patronek soutěže Jarmily Kratochvílové a Ludmily Formanové dnes na Stadionu přátelství na pražském Strahově převzalo vítězné družstvo ze ZŠ Jana Amose Komenského v Milevsku ceny za vítězství a symbolický šek na 150 tisíc Kč.

„V republikovém finále jsme již potřetí,“ řekla vedoucí výpravy a učitelka tělocviku vítězné školy Ivana Šťastná, „na vítězství jsme ale nemysleli. Máme ohromnou radost!“ Vítězná škola nasbírala 202 bodů a individuálně zaznamenala dvakrát 1. místo a dvakrát 2. místo.

O pouhý jeden bod skončila na druhém místě ZŠ Svážná z Brna, jejíž svěřenci nasbírali 203 bodů. Třetí pozici obsadila s 231 body 7. ZŠ Mladá Boleslav.

Co se individuálních úspěchů týká, padly v letošním ročníku Kinderiády 2 rekordy soutěže. Ve štafetě na 4x60 metrů se postarala o přepis v tabulkách soutěže 2. ZŠ Husovo nám. Rakovník, když její malí svěřenci zvítězili v čase 34.61 s.

Druhým rekordem soutěže je šedesátka v kategorii 4. tříd. Zde byl dnes nejrychlejší Martin Zezula z Trutnova časem 8.90 s.

Velmi pěkné výkony předvedla také žačka 5. třídy ZŠ Tachov Šárka Hovězáková. Šedesátku zaběhla za 8.55 s a v dálce skočila pěkných 4.75 m.

Výsledky ke stažení naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout