přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zraněná Ščerbová odstoupila

Nadějně rozjetý sedmiboj překazilo české závodnici poranění na levé noze.

Vydařené vystoupení Denisy Ščerbové předčasně skončilo. V první disciplíně druhého dne, dálce, jí ze hry vyřadilo vazivové zranění na vnější straně levého kotníku.

Denisa začala nevydařeným pokusem, ve kterém proběhla doskočištěm. Už tehdy pocítila v noze lehkou bolest. Skákala však dál a druhým pokusem zajišťovala výkonem 612 cm. Tato vzdálenost však mohla juniorskou mistryni světa v této disciplíně s osobním rekordem 668 cm jen těžko uspokojit a tak se rozeběhla ještě k pokusu třetímu. Po něm se v bolestech zřítila do písku a musela být ošetřována. Ze stadionu odcházela podpírána dvěma zdravotníky a následně i na nosítkách. "Není to tak těžké zranění, na jaké to vypadalo. Dostala sice berle, ale jen proto, aby nohu příliš nezatěžovala. Bude teď v péči doktorů, kteří se jí pokusí připravit na páteční kvalifikaci v dálce," přišla informace od české výpravy z nemocnice s dodatkem, že Denisa touží do dálky nastoupit.

Do sedmiboje se ale určitě nevrátí, vylučují to ostatně i pravidla. Soutěž opouští z 15. místa se součtem 4429 bodů z 5 disciplín. Vede podle očekávání domácí favoritka Carolina Klüftová před Britkou Kelly Sothertonovou a Holanďakou Karin Ruckstuhlovou. Možná konkurentka v boji o zlato, Francouzka Eunice Barberová, odstoupila pro zranění už před včerejším vrhem koulí. 

Adam Pražák

Vytisknout