přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2008, 09:24

Zraněná Baďurová vynechá halovou sezonu

Přípravu stříbrné tyčkařky z MS zastavil přetržený křížový vaz na neodrazové noze.

S chutí a odhodláním do tréninku odletěla minulý pátek tyčkařka Kateřina Baďurová na španělský ostrov Tenerife, kde měla strávit s trenérem Paterou a svou skupinou dalších čtrnáct dní přípravy. Bohužel jí však plány zkřížil již nedělní skokanský trénink zaměřený na odrazy.
Foto: graf.cz

„Při jedné z rotací jsem si vyvrkla pravé koleno,“ říká svěřenkyně Boleslava Patery a dodává: „Po dohodě s trenérem a manažerem jsme se rozhodli neřešit situaci s žádným z místních lékařů. Hledali pro mě nejbližší zpáteční letadlo, abych se mohla podrobit vyšetření v Čechách,“ dodává. Baďurová přiletěla v pondělí po obědě do Norimberku, neboť žádný jiný dřívější a bližší let nebyl k mání. Tam na ni již čekal přítel Tomáš Janků, který ji převezl do českobudějovické nemocnice.

Oslovili jsme pana doktora Scheichla, u kterého byl na operaci i kdysi Tomáš a byl tam velmi spokojen,“ vysvětluje manažer tyčkařky Libor Varhaník. V úterý dopoledne byla vyřčena diagnóza: přetržený křížový vaz na pravé (naštěstí neodrazové) noze. Kačka se ještě týž den podrobila operaci. „Udělali jsme plastiku křížového vazu, operace proběhla bez komplikací a byla úspěšná. Ve středu dostane Katka pohyblivou dlahu a bude muset začít s nohou cvičit,“ vysvětluje MUDr. Martin Scheichl.

Stříbrná medailistka z Ósaky bude tudíž nucena vynechat halovou sezonu. „Halu musí vypustit, ale věříme, že přípravu na olympiádu zvládne a v Pekingu ji uvidíme opět ve formě. Nyní jde o to, aby se vše dobře hojilo a Kačka úspěšně rehabilitovala,“ sdělil její manažer Libor Varhaník.

Karolína Farská

Vytisknout

Související články