přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. října 2011, 13:01

Známe termíny mezistátních utkání pro příští rok

Na konventu Evropské atletiky, který v těchto dnech probíhá ve španělské Aroně, byly uzavřeny dohody pro mezistátní utkání české reprezentace.

Na první mezistátní měření sil v roce 2012, jehož se budou účastnit čeští atleti, nebudeme čekat dlouho. A hned na nás připadne hostitelská úloha. Na konci ledna (28. – 29.) vyzvou domácí vícebojaři v pražské hale Otakara Jandery své protějšky ze Španělska, Francie, Velké Británie a Nizozemska.

Také při druhé příležitosti mohou čeští sportovci těžit z výhody domácího prostředí. Týká se to chodců, kteří se tradičně v Poděbradech poměří se zástupci deseti zemí, a sice konkrétně s Ukrajinci, Řeky, Bělorusy, Francouzi, Brity, Italy, Slováky, Švédy, Němci a Švýcary (ti plánují obsadit pouze seniorskou soutěže, v klání juniorů je nahradí Maďaři). Termín největšího tuzemského svátku chodců je naplánován na 21. dubna.

Zbylá mezistátka se již týkají venkovní sezony a soutěží na dráze. Jako první otestují své schopnosti junioři, kteří vyrazí do Slovinska, aby se zde 9. června utkali s Maďary, Chorvaty a domácími atlety.

V polovině července (17. 7.) bude hostit Slovensko mezistátní utkání dorostenců a vedle českých reprezentantů pozvalo ještě své maďarské sousedy.

Obdobné složení, jen Slováky nahradí Slovinci, se sejde také 15. září, kdy je na programu mezistátní utkání atletů do 22 let. Hostit jej bude Česká republika, přičemž konkrétní pořadatel bude ještě určen.

Seriál mezistátních klání se z českého pohledu uzavře 29. 9. v Chorvatsku. Náš žákovský výběr zde budou čekat jejich vrstevníci z hostitelské země, a dále Slovinci, Maďaři a Slováci.

Adam Pražák

Vytisknout