přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. listopadu 2011, 19:32

Změny v ČSTV: nové stanovy a konec vedení

Valná hromada Českého svazu tělesné výchovy odvolala výkonný výbor v čele s předsedou Pavlem Kořanem. Nové vedení se bude volit na konci ledna podle nových stanov.

Delegáti ČSTV, jehož členem je i Český atletický svaz,  přijali na sobotní valné hromadě v Nymburce zjednodušení hlasování, na jehož základě už bude 28. ledna zvoleno nové vedení organizace. Dosavadní výkonný výbor v čele s předsedou Pavlem Kořanem na závěr šestihodinového jednání odvolali a pověřili přípravou lednové valné hromady.

Nové stanovy zachovávají dvoukomorový systém ČSTV, tedy komoru svazů a komoru sportovních klubů a tělovýchovných jednot, přičemž obě komory budou mít na základě koeficientu paritní poměr hlasů a nebude docházet k patovému stavu jako v minulosti.

"Je to důležitý krok ke sblížení obou komor, který bude pokračovat," řekl ČTK o nových stanovách šéf basketbalové federace Miroslav Jansta"Ukázalo to, že oba sbory jsou schopny spolu komunikovat a sport je jeden," souhlasil Kořan.

Podobně jako na dubnové valné hromadě neprošel návrh na změnu názvu z ČSTV na Asociaci sportu ČR.  Až do zvolení nového vedení ČSTV se také nebude jednat o majetku organizace, tedy např. hotelů Coubertin v Praze a Olympia na Zadově nebo o sportovním středisku v Brandýse nad Labem. K majetku ČSTV patří ještě sportovní středisko v Nymburku, plavecký areál v Praze-Podolí nebo lyžařská střediska v Peci pod Sněžkou, Harrachově a Špindlerově Mlýně.

Adam Pražák

Vytisknout