přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Zlaté naděje kladenské atletiky na mistrovství ČR

Letošní mistrovství České republiky mužů a žen se uskuteční první červencový víkend na kladenském stadionu Sletiště, domácí atletika má reálné naděje na několik zlatých medailí.

V barvách oddílu A.C. TEPO Kladno, druhého celku uplynulého extraligového ročníku v kategorii mužů, by se měl představit nestárnoucí Michael Nejedlý, rekordman v počtu titulů v historii domácího šampionátu. Pětatřicetiletý běžec se ze zlatého úspěchu radoval dvakrát v závodě na 5000 metrů a celkem desetkrát na 3000 m překážek. Právě ve stýplu bude Nejedlý na domácí dráze obhajovat prvenství, pokud to ovšem dovolí jeho zdravotní stav. „Mám poškozené vazy v kotníku, od čtvrtého dubna jsem skoro dva měsíce netrénoval. Minulý týden jsem teprve začal klusat,“ přiblížil své zdravotní problémy brněnský rodák. Od konce tohoto týdne Nejedlý absolvuje v Kladně desetidenní soustředění, které o jeho účasti na mistrovství republiky napoví víc. „Věřím, že se do formy dostanu,“ prohlásil běžec, „pravděpodobně bych na republice šel stýpl, ještě se domluvíme s trenérem. Ale nastoupím jedině v případě, pokud bych měl vyhrát titul, na druhé místo bych určitě neběžel, to pro mě už není až tak motivační.“ Cílem kladenského závodníka bude v případě startu útok na vlastní rekord domácího mistrovství z roku 1995, který má hodnotu 8:37.92.    

V roli úřadujícího mistra ČR nastoupí čtvrtkař Jan Hanzl. "Samozřejmě se budu chtít vytáhnout a doma uspět. Republice jsem docela podřídil svoji přípravu," prohlásil sedmadvacetiletý atlet, pro kterého je mistrovství republiky vždy jedním z vrcholů atletické sezony, loňského titulu si nesmírně váží. V této sezoně však pomýšlí i na start na světovém šampionátu v Helsinkách: "Určitě se chci dostat se štafetou na mistrovství světa," prozradil své ambice a vrátil se k vyvrcholení domácí sezony: "Myslím, že by u nás mohlo přijít tolik lidí jako v Plzni," připomněl kladenský běžec bezvadnou diváckou kulisu při loňském mistrovství ČR, "je to sice menší město, ale není to Praha. Zájem by tady mohl být."

Cena vstupenky na každý den mistrovství činí 50 Kč, k dostání budou přímo u vstupu na kladenský stadion. Vstupenky budou v závěru každého soutěžního dne slosovány. Na Sletišti se představí absolutní domácí špičky ve svých disciplínách a řadě atletů půjde o splnění limitů na srpnové mistrovství světa v Helsinkách. Ve hře však budou místa v nominaci také na další významné reprezentační soutěže, jako je mistrovství Evropy do 22 let a ME juniorů. Právě na mistrovství v Kladně mají mladí atleti poslední možnost dosažení normy na tyto šampionáty. Nominace na MS v Helsinkách se uzavírá 24. července.

Více informací o mistrovství ČR mužů a žen naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout