přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zlatá tretra zůstává

Jubilejní 45. ročník Zlaté tretry zůstane v roce 2006 jediným mítinkem prestižního seriálu IAAF v České republice.

O víkendu se v Moskvě konalo dvoudenní zasedání rady Mezinárodní atletické asociace (IAAF). Byly schváleny změny, které mají přitáhnout pozornost lidí zpátky k atletice. Nový seriál závodů se bude jmenovat World Athletics Tour a počet mítinků se sníží o deset z 34 na 24. Bylo rozhodnuto, že vypadne 12 mítinků (Martinique, Rio de Janeiro, Palo Alto, Miláno, Turín, Sevilla, Lille, Kazan, Praha, Soluň, Heusden a Linz) a dva nové přibudou (Dakar a Monte Carlo).

Rada IAAF také schválila tři pořadatele budoucích šampionátů. Mistrovství světa v silničním běhu 2007 bude v italském Udine, halové MS 2008 bude hostit španělská Valencie, která má stejné zkušenosti již z roku 1998 a MS v krosu 2008 se uskuteční v Mombase v Keni.

V Moskvě byl zároveň schválen rozpočet IAAF pro rok 2006. Má hodnotu 60 milionů eur a na boj proti dopingu je z této sumy vyčleněno 7 milionů. Taktéž byly podepsány nové sponzorské smlouvy na období 2006 - 2009.

Změnil se termín MS v silničním běhu ze soboty 7. na neděli 8. října 2006 a rada schválila i termín MS do 17 let 2007 v Ostravě.

Byla omilosrdněna americká sprinterka Torri Edwards, která si měla za doping odpykat dvouletý trest. Loni u ní byl nalezen zakázaný stimulant niketamid. Světová antidopingová federace (WADA) ale přeřadila niketamid mezi méně vážné preparáty, za které je stanoven maximálně roční trest. Protože si atletka odpykala již 15 měsíců, může opět začít závodit.


                                                                                David Klempíř a AJ