přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Zlatá tretra zná další americké hvězdy

Organizátoři mítinku Super Grand Prix Zlatá tretra prozradili další atraktivní atlety, kteří se v červnu představí na ostravském stadionu.

Jedním z mnoha taháků by se měla stát soutěž koulařů. Účast už přislíbili olympijský vítěz Jurij Bilonog z Ukrajiny a držitel nejlepšího výkonu loňské sezony (22.54 m) Christian Cantwell ze Spojených států, osmý muž světové historie. Ke dvěma velkým postavám koulařského sektoru přibyl Cantwellův krajan Reese Hoffa, halový vicemistr světa z Budapešti. V letošní halové sezoně Hoffa už zaznamenal výkon 21.74, kterým získal stříbrnou medaili na mistrovství USA. V soutěži se objeví také česká jednička Petr Stehlík.

Pořadatelé Zlaté tretry si hodně slibují od závodu na 100 m překážek, kde očekávají překonání letitého rekordu mítinku. Dvacet pět let uplynulo od dosud nejrychlejšího času Polky Rabsztynové 12.65. Předloni tento výkon vyrovnala jamajská překážkářka Brigitte Fosterová, která se na start postaví i letos. Zdatnou soupeřkou, ale i adeptkou na zlepšení rekordu Zlaté tretry bude Danielle Carruthersová. Pětadvacetiletá Američanka se v únoru stala halovou mistryní své země, její osobní rekord na dráze má hodnotu 12.56. Domácí elitu na překážkách bude zastupovat Lucie Martincová, semifinalistka halového ME v Madridu.

Vedle zmíněných es evropské a světové atletiky se už nyní může vítkovické publikum těšit na vystoupení oštěpaře Jana Železného, bronzového stýplaře z OH v Aténách Paula Koeche, olympijského vítěze na 400 m Jeremyho Warinera či na souboj Roman Šebrle vs. Bryan Clay v trojboji. Mítink kategorie IAAF Super Grand Prix Zlatá tretra se uskuteční ve čtvrtek 9. června. 

Tomáš Klement

Vytisknout