přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. května 2005, 07:56

Zlatá tretra: Vicemistr Evropy versus mistr Afriky

V červnu na Zlaté tretře se na trati 400 m překážek střetne stříbrný z posledního ME Jiří Mužík s nejlepším Afričanem LLewellynem Herbertem.

Český rekordman se v této sezoně hodlá vrátit do absolutní světové špičky a uspět na srpnovém mistrovství světa v Helsinkách. Na vrcholných soutěžích v předchozích dvou letech – MS v Paříži a OH v Aténách – nepostoupil ze semifinále. Před Zlatou tretrou (9. června) se Mužík představí ve dvou extraligových kolech v Kladně a na Julisce a s pražskou Duklou absolvuje Pohár mistrů evropských zemí.

Jihoafričan Herbert taktéž drží národní rekord (47.81), letos už na domácí půdě zaběhl 48.57. Sedmadvacetiletý borec má ve své sbírce bronzovou medaili z OH 2000 v Sydney a stříbro z MS 1997 v Aténách.

Světovou úroveň čtvrtky překážek na Zlaté tretře podtrhuje vystoupení Kemela Thompsona, pátého muže světového šampionátu v Paříži 2003. Osobní rekord devětadvacetiletého Jamajčana má hodnotu 48.05.

Na start se postaví také další kvalitní domácí překážkář Štěpán Tesařík. Mužíkův tréninkový partner právě při loňském ročníku mítinku IAAF Super Grand Prix v Ostravě zaznamenal první skalp českého rekordmana v kariéře.
  

Tomáš Klement

Vytisknout