přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. května 2004, 11:32

Zlatá tretra v čele se Sánchezem očekává světové časy

Dvojnásobný mistr světa na 400 metrů překážek Felix Sánchez se stane jednou z mnoha hvězd na červnové Zlaté tretře v Ostravě.


Foto: Eduard Erben
Podnik kategorie IAAF Super Grand Prix bude pro šestadvacetiletého borce z Dominikánské republiky premiérovým startem v jeho parádní disciplíně v olympijské sezoně. V loňském roce Sánchez na Tretře kraloval v rekordu mítinku 48.10, tehdy startoval v pozici světové atletické jedničky. V současné době karibský rekordman figuruje na páté pozici žebříčku IAAF, o jednu příčku před českým vícebojařem Romanem Šebrlem.Felix Sánchez
na 400 m překážek nepoznal hořkost porážky od července 2001, v Ostravě (8. června) bude atakovat své 29. vítězství v řadě. Organizátoři nejlépe hodnoceného mítinku své kategorie za rok 2003 očekávají v této sezoně další změnu v historické rekordní listině na dlouhých překážkách, hovoří se dokonce o pokoření hranice 48 vteřin. Sám Sánchez se při vrcholu loňské sezony, světovém šampionátu v Paříži, radoval z titulu a vynikajícího osobního výkonu 47.25.

Čas pod 48 vteřin (47.97) umí také druhý muž loňského MS Joey Woody, na vítkovickém stadionu se představí i silná dvojice Jamajčanů, finalisté světového šampionátu 2003 Danny Mc Farlane a Kemel Thompson. Domácí špičku budou zastupovat rovněž účastníci MS v Paříži. Stříbrný medailista z ME 2002 Jiří Mužík nastoupí v pozici nejlepšího Evropana v závodě, kvalitní složení čtvrtky překážek na Zlaté tretře podtrhne jeho tréninkový partner Štěpán Tesařík.

Tomáš Klement

Vytisknout