přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Zlatá tretra nedostane od kraje požadované 2 miliony korun

Moravskoslezský kraj nepřispěje na 44. ročník Zlaté tretry dvěma miliony korun, jak žádal jeden ze spoluorganizátorů vrcholného atletického mítinku.

Pořadatelé červnových závodů tak dostanou jen 500.000 korun, které již byly schváleny v rámci krajského rozpočtu. Rozhodli o tom dnes krajští
zastupitelé.

Proti další finanční podpoře vystoupili zastupitelé ODS. Náměstkyně Jaroslava Wenigerová poukazovala především na skutečnost, že Zlatá tretra je komerční akcí. "Nezpochybňuji, že je to mimořádný mítink, ale zároveň je to akce, kde se točí obrovské peníze z úplně jiné sféry," uvedla Wenigerová. Dodala, že dva miliony korun kraj vyčlenil na podporu všech dětských a mládežnických klubů.

Opoziční sociální demokraté dvoumilionovou dotaci prosazovali s tím, že mítink reprezentuje kraj nejen v České republice, ale i ve světě.

Zlatá tretra je nejlepším domácím atletickým mítinkem s rozpočtem zhruba 30 milionů korun. Letos se v Ostravě uskuteční 9. června. Bude již potřetí součástí Super Grand Prix, tedy druhé nejvyšší kategorie hned po Zlaté lize. Loňský ročník ozdobil světovým rekordem v běhu na 10.000 metrů Etiopan Kenenisa Bekele.
                                                                                                   ČTK