přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. května 2005, 20:21

Zlatá tretra nabídne i kvalitní souboj výškařů

Čtyři nejlepší výškaři světa se představí 9. června na mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Start potvrdil i Jihoafričan Jacques Freitag.

Výškařský sektor se 9. června bude pyšnit čtyřmi vynikajícími skokany. Mezi startujícími se objeví olympijský vítěz Švéd Stefan Holm, domácí hvězda Jaroslav Bába, ale také Rus Jaroslav Rybakov a úřadující mistr světa Jihoafričan Jacques Freitag. Freitag dokázal překonal již 2.38 metru, což je africký rekord, zároveň tímto výkonem vede letošní světové tabulky.

Z dalších potvrzených atletů je třeba vyzdvihnout Keňana Abrahama Chebiiho, jeden z favoritů závodu na 5000 metrů mužů, jehož osobní rekord je 12:52.09 minuty. Běh na 400 metrů mužů obohatí kromě olympijského vítěze Američana Warinera také šestý z Atén Jamajčan Davian Clarke. Na startovce 400 metrů překážek žen se objevila Ukrajinka Tatiana Tereščukovová.
Zajímavý bude letos i disk žen, česká jednička Věra Cechlová Pospíšilová bude mít konkurentku v Rumunce Nicolete Grasuové (osobní rekord 68.80 metru).

Karolína Farská

Vytisknout