přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zlatá liga pokračuje v pátek

Prestižní seriál šesti závodů Zlaté ligy pokračuje pátým mítinkem v pátek večer v Bruselu, který se jakožto Memoriál Van Damme uskuteční již potřicáté.

Od minulého pátku opět ubylo atletů, kteří mohou pomýšlet na část ze zlatého pokladu. Nyní jich je už pouze šest. Kompletní počet šesti vítězství si stále mohou připsat světový rekordman na stovce Asafa Powell z Jamajky a americký čtvrtkař Jeremy Wariner. Z žen pak Sanya Richardsová na 400 metrů a Tiruneš Dibabaová na pěti kilometrech.
     Ve hře o podíl jsou stále, ačkoliv již jednou zaváhali, Kenenisa Bekele na pěti kilometrech a v dálce Irving Saladino z Panamy.

Ve výšce se v Bruselu představí Barbora Laláková, padesátitisícový stadion však požene za vítězstvím v této disciplíně čerstvou mistryni Evropy, domácí Tiu Hellebautovou, která v Göteborgu vytvořila nový belgický rekord 2.03 m. Hellebautová je také národní rekordmankou v sedmiboji. Nyní se však nechala slyšet, že s víceboji definitivně končí a soustředí se pouze na výšku.

Bruselský mítink je pojmenovaný Memoriál Van Damme na počest dvojnásobného stříbrného medailisty z OH v Montrealu (800 m, 1500 m) Ivo Van Dammeho, jenž ve dvaadvaceti letech tragicky zemřel při automobilové nehodě v roce 1976.

Letošní seriál Zlaté ligy bude uzavřen příští neděli v Berlíně, adepti na podíl ze zlatého pokladu však ještě absolvují účast na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu ve dnech 9.-10. září.

David Klempíř

Vytisknout