přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zlatá liga pokračuje druhým dílem

V Paříži se představí také Barbora Laláková. Asafa Powell slibuje překonání světového rekordu. První letní start Jeleny Isinbajevové.

Zlatá liga pokračuje. V atletické sezoně bez světového vrcholu se jedná o skvělou příležitost předvést se pro většinu atletických hvězd. Kromě souboje o jackpot ve výši 500 000 dolarů pro vítěze všech šesti mítinků a 500 000 dolarů pro vítěze pěti ze šesti mítinků se vyprodané tribuny v Paříži mohou těšit na stovku mužů.

Asafa Powell slíbil světový rekord. Jamajčan poběží bez svého největšího soupeře, Američana Justina Gatlina. "Můj cíl je jednoduchý," řekl Powell pro IAAF. "Běžet co nejrychleji od začátku do cíle. Rekord můžu překonat, to vím jistě!" V sobotu večer poběží Powell závod s časem. Na startu sice bude osm kvalitních sprinterů, ale žádné z nich ještě letos neběžel pod 10 sekund. Powell už pětkrát ano, navíc v anglickém Gatesheade vyrovnal světový rekord výkonem 9.77 s.

Dalšími bonbónky bude mužský oštěp. Střetnou se Nor Thorkildsen a Fin Pitkamäki. Poprvé na dráze se letos předvede ruská rekordmanka Jelena Isinbajevová. Světové tabulky vede Polka Monika Pyreková výkonem 4.75, ale to nejspíše nebude v sobotu večer již platit.

Po 1. mítinku zlaté ligy v Oslo je známo 11 vítězů "zlatých" disciplín. K těm se může zítra přidat maximálně dalších jedenáct, ale tím se kruh uzavírá. V neděli budeme znát maximální počet lidí, kteří se podělí o bohatou prémii. V Římě 14. července i v dalších závodech už budou jména pouze stagnovat, nebo ubývat.

David Klempíř

Vytisknout