přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. ledna 2007, 10:21

Zklamaný budu, když si nezaběhnu osobák

Překážkář Stanislav Sajdok ladí formu v jihoafrickém Potchefstroomu. Jeho cílem je kvalifikace na HME v Birminghamu a osobní rekord, tedy čas pod 7.70 s.

Pod vedením nového trenéra Jana Pospíšila se na blížící halovou sezonu připravuje Stanislav Sajdok. Na podzim absolvoval soustředění ve vysokohorském centru španělské Sierra Nevady, v těchto dnech ladí formu v jihoafrickém Potchefstroomu. „Všechno je bez problémů, jen počasí je někdy nepříjemné. Ideální na prázdniny, ale na trénink opravdu ne,“ říká překážkář o teplotách kolem 34 stupňů Celsia. Do ČR se vrací 2. února a hned o den později se chystá na první start v sezoně na mezinárodních závodech v hale Otakara Jandery. „Nepůjde mi o žádný velký výkon, spíš o atmosféru. Potřebuji se rozzávodit,“ vysvětluje atlet pražské Dukly.

Sajdokovým cílem je samozřejmě účast na halovém evropském šampionátu v Birminghamu o měsíc později. Nominační limit má hodnotu 7.77 s, přičemž osobní maximum na 60 m př. má Sajdok z loňského roku 7.70 s. „Budu zklamaný, když si nezaběhnu osobák,“ tvrdí překážkář. Před Birminghamem má Sajdok naplánováno čtyři až pět závodů. Aktuálně řeší otázku startu. „Fazónu mám, ale ta není všechno. Jakmile se nepoperu s technikou, nebude mi forma nic platná,“ je si vědom Sajdok. „Mezi překážkami to jelo, ale startovní reakce... Hrozná, budu s tím muset něco udělat. Jsem strašně zvědavý, co se mnou udělá nový trénink.“

Během loňského podzimu změnil překážkář trenéra. Po čtyřleté spolupráci s Ludvíkem Svobodou oslovil Jana Pospíšila. Ačkoliv se Sajdok postupně zlepšoval, cítil, že potřebuje nový impuls. "Jakmile jsem poznal, co je Jan Pospíšil za kalibr, vyhledával jsem ho čím dál víc. Když viděl moji ctižádost, souhlasil s tím, že mě bude trénovat."

David Klempíř

Vytisknout