přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. října 2007, 11:11

Životní změny Martiny Darmovzalové

Trojskokanka Martina Darmovzalová se provdala a bude užívat příjmení Šestáková. Navíc skončila v pražském Olympu a nově trénuje pod Michalem Pogánym.

Foto: Jan Kucharčík

V sobotu 22. září se Darmovzalová provdala za bývalého cyklistu Petra Šestáka. „Zatím jsem si na nové příjmení nezvykla, ale budu ho užívat,“ je rozhodnutá trojskokanka. „Svatební cestu jsme měli do Egypta už před svatbou, takže mi nic nebrání trénovat na halovou sezonu 2008,“ doplňuje Šestáková.

Nejen svatba byla pro Martinu v letošním roce důležitým momentem. V pražském Olympu s ní nebyla prodloužena smlouva a Martina se přestěhovala z Prahy do Lanžhota. „To je pravda, bydlíme u rodičů a v současné chvíli jsem nezaměstnaná.“ Darmovzalové se letos nepodařilo splnit nominační kritérium pro mistrovství světa (14.00 m), dvakrát přitom skočila jen o čtyři centimetry méně. Nejprve na Evropském poháru koncem června a poté ve Francii den před uzávěrkou nominací. „Věřím na osud, takže to tam možná mělo být,“ říká k tomu Martina Šestáková.

Nadále bude skákat za oddíl TJ Lokomotiva Břeclav, změnila ale trenéra. „Dostala jsem nabídku od Michala Pogányho a přijala jsem ji. Budu trénovat společně s Luckou Petráskovou, se kterou se z Břeclavi znám. Určitě se těším i na občasnou přítomnost a rady od Šárky Kašpárkové. Určitě to bude velká změna a snad k lepšímu.“

Trenér Pogány již s Martinou probíral techniku skoku a je přesvědčený, že zná hlavní nedostatky, na kterých budou hlavně pracovat: „Martina má nesprávný, málo vystupňovaný rozběh. A rozběh je alfa i omega. Ale ona skáče už několik let stále to samé, nezlepšuje se. Ze současného rozběhu Martina víc skočit nemůže.“ Pro svou novou svěřenkyni má Pogány přípravu už naplánovanou. „Musí v tréninku víc běhat. A zaměřit se i na práci rukama. Do začátku halové sezony nás čeká několik soustředění, počínaje Štrbským Plesem, přes Harrachov, Nymburk a Kanárské ostrovy.“

Prioritou pro Martinu Šestákovou zůstává limit pro halové mistrovství světa 2008 ve Valencii. „Pokud splním limit, Olymp by mi mohl vrátit smlouvu,“ věří Šestáková. Trenér Pogány věří v překonání čtrnáctimetrové hranice, přes kterou se dostaly zatím jen dvě české trojskokanky – Šárka Kašpárková a Eva Doležalová. Martina Šestáková skočila nejlépe v roce 2002 (13.98). „V jejích silách tato hranice určitě je!“ uzavírá Pogány.

David Klempíř

Vytisknout