přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. února 2003, 12:57

Životní jubileum kladiváře Mašky

Zítřejší třicátník Vladimír Maška se těší na oslavu i na závodění.

„Když jde o kulatiny, chci udělat větší oslavu,“ prohlašuje Maška o přípravách svých třicátých narozenin. Počítá s účastí nejméně dvaceti lidí z řad atletických kolegů a svých příbuzných. „Objednali jsme živou hudbu a bude se opékat sele. Myslím, že si to všichni pěkně užijeme,“ přibližuje Maška program narozeninového večírku.

Finalista olympiády v Sydney však myslí také na své nejbližší starty. Jako kladivář má v zimní sezoně minimum příležitostí k testování své formy v ostrých závodech, a tak se představí až 2. března při Evropském zimním vrhačském poháru v italském Gioia Tauro.
Poté už svou přípravu bude směřovat k vrcholu sezony 2003, srpnovému MS v Paříži. „Od května se rozběhne pravidelný kolotoč závodů. Budu se snažit o splnění limitu na Paříž,“ prozrazuje Maška jasný cíl pro letní sezonu. 

Jistou komplikaci v přípravě způsobila Maškovi zdravotní indispozice. „Před týdnem jsem si natáhl achilovku, ale nemělo by to být nic vážného,“ říká Maška, kterého toto zranění omezuje v tréninku při běhání a skákání.

Jablonecký kladivář se kromě vlastní přípravy věnuje také mladým atletům. Jeho tréninkovou skupinu tvoří celkem patnáct vrhačů. „V naší skupině se připravují vrhači různých věkových kategorií, vedle žactva a dorostu také zástupce kategorie dvaadvacetiletých,“ naráží Maška na svého nejstaršího svěřence, bratra Libora. Tréninková skupina mladých jabloneckých vrhačů už zaznamenala řadu úspěchů, z nichž vyniká medaile Vlaďky Bujárkové na loňském MS handicapovaných sportovců.

 

Tomáš Klement

Vytisknout