přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. června 2004, 12:07

Zítra vypukne již 39. ročník Pragy Academicy

Zítra startuje 39. ročník atletických závodů Praga Academica. Nejsilnější disciplínou letošního ročníku bude 100 metrů mužů.

V běhu na 100 metrů, který je pořádán jako Memoriál Martina Šimůnka, se představí Jiří Vojtík. Soupeřem mu bude Karem Streete-Thompson z Kajmanských ostrovů. Zajímavá bude také dálka žen za účasti nejepších českých závodnic – sedmnáctileté Denisy Ščerbové, Lucie Komrskové a Martiny Darmovzalové, společnost jim bude dělat Polka Liliana Zagacká. Ve výšce žen se diváci mohou těšit na Ivu Strakovou, Zuzanu Hlavoňovou a Inge Janků, kterým se bude snažit konkurovat Anna Ksoková z Polska a Romary Rifková z Mexika. V tyči žen bude startovat Kateřina Baďurová, na krátkých překážkách se představí Lucie Martincová a Zuzana Hejnová. Pěkné mohou být souboje i ve vrhu koulí mužů s Antonínem Žalským, Michalem Oerteltem či Josefem Rosůlkem, soupeřem jim bude Chima Ugwu z Nigérie (20.23).

 

V rámci mítinku Praga Academia se uskuteční také finále 6. ročníku Kinderiády, atletických závodů pro děti 2.–5. tříd základních škol. Na stadionu Přátelství se 11. června sejde celkem 42 škol, které budou bojovat o hlavní cenu. Hlavní program mítinku začíná na Strahově v 17:30 hodin.

Propozice k závodu Praga academica naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout