přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zítra se na HME představí pět českých atletů

V pátek startuje pět českých reprezentantů, rozlosování zatím Čechům vychází.

Překážkář Petr Svoboda, tyčkař Adam Ptáček, sprinter Jiří Vojtík, dálkařka Denisa Ščerbová a výškařka Romana Dubnova – ti všichni mohou být před zítřejšími starty spokojeni.

Petr Svoboda vstoupí do bojů z našich jako první. V 10:45 středoevropského času začíná první běh mužů na 60 m překážek a Petr Svoboda je do něj nasazen. Do odpoledního semifinále postupují vždy první tři překážkáři přímo a čtyři s nejlepšími časy. Ze dvou semifinálových běhů postoupí vždy první čtyři. Největším favoritem prvního běhu je Ukrajinec Demyduk, jeden z možných adeptů pro medaili. Mužské překážky začínají oproti původnímu plánu o 25 minut dříve, protože v ženské kategorii byly pro nízký počet účastnic  zrušeny rozběhy .

Na Adama Ptáčka čeká pouze jedna kvalifikační skupina, protože tyčkařů je v soutěži osmnáct. Svěřenec Boleslava Patery si tak bude moci lépe pohlídat postup do finále a nebude muset s napětím čekat na výsledky druhé kvalifikační skupiny.

Podobná situace je v dálce žen, s Denisou Ščerbovou se o postup do finále utká dalších osmnáct závodnic.

Dvě kvalifikace čekají na výškařky, ale Romana Dubnova je až ve druhé ze skupin, tedy psychologicky výhodnější. Vítkovická atletka byla před dnešním rozlosováním dost nervózní, výsledek ji potěšil.

Sprinter Jiří Vojtík poběží v 12:45 SEČ hned v prvním ze čtyř rozběhů. Čeká na něj druhá dráha a postupový klíč, kdy postupují vždy dva první závodníci a čtyři další na čas.

 

David Klempíř

Vytisknout