přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zítra se koná Pražská tyčka

Čeští rekordmani ve skoku o tyči budou největším lákadlem tradičního závodu Pražská tyčka na Můstku na Václavském náměstí.

Nejkvalitnější pozvánku na čtvrteční 16. ročník exhibice udělal v úterý při závodech v Praze na Strahově Adam Ptáček, který tam výkonem 570 cm splnil limit na MS v Ósace a dokonce se pokoušel o vyrovnání svého osobního rekordu 581 cm. Největším Ptáčkovým soupeřem bude jeho oddílový kolega Štěpán Janáček, který už má letos na svém kontě rovněž z úterního mítinku 560 cm a zatím také jistotu startu na světovém šampionátu.

Oba se budou snažit porazit Rusa Igora Aleksejeva, přítele světové rekordmanky Jeleny Isinbajevové, jenž umí skočit 565 centimetrů. Z kvalitních zahraničních účastníků je ve startovní listině také Slovinec Andrej Poljanec. Ptáček bude útočit na třetí vítězství za sebou a čtvrté celkově.

Ve startovní listině je také nejlepší česká tyčkařka Kateřina Baďurová, jejíž český rekord z letošního února v hale má hodnotu 465 centimetrů. Loňské vítězství naopak nebude obhajovat bývalá česká rekordmanka Pavla Rybová, která dala přednost přípravě na závody v zahraničí. Na přední pozice budou útočit Polka Johanna Piwowarská s osobním rekordem 453 cm, Němka Sabine Schulteová (443) či její krajanka Floe Kühnertová (440).

Ženy přijdou na řadu jako první v 15:30, muži začnou skákat o dvě hodiny později.  

                                                                                                            alf