přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zítra se běží o medaile

Již zítra se koná mistrovství České republiky v běhu do vrchu, letos bez Anny Pichrtové. Na vrchaře čeká klasická trať z Janských Lázní na Černou horu.

Letošní ročník národního šampionátu v běhu do vrchu bude bez účasti Anny Pichrtové, vrchařky světové extratřídy. "Dala jsem přednost horskému běhu Sierre Zinal, který je v neděli," informovala ze Švýcarska dvojnásobná mistryně Evropy. Při její neúčasti se otevírají možnosti k útoku na zlato pro další z kvalitních českých vrchařek. Jedná se zejména o trojnásobnou vítězku Irenu Šádkovou, devátou z letošního ME Ivu Milesovou. Překvapit by mohla i všestranná Lucie Pelantová, která se jinak specializuje na chůzi. "Viděl jsem jí nedávno na soustředění a vypadá dobře," říká k tomu organizační delegát šampionátu Jindřich Linhart.

V kategorii mužů je také hned několik favoritů na zlatou medaili. Na stupních vítězů by neměli rozhodně chybět Jan Havlíček a Robert Krupička, patnáctý, resp. osmnáctý na letošním evropském šampionátu ve Francii a Miroslav Vítek, dvojnásobný mistr republiky. Udávat tempo by měl vynikající francouzský vrchař Franck Lelut, který poběží mimo mistrovský závod.

V juniorských kategoriích dává Jindřich Linhart největší šance Ondřeji Fejfarovi, kterému kvůli nemoci unikla možnost reprezentovat letos na ME a Jiřímu Vojákovi, jenž skončil ve Francii na výborném šestém místě. Mezi juniorkami je favoritkou loni stříbrná Martina Vévodová, které rovněž nechybí zkušenosti z reprezentace. "Překvapit by mohla ale i Kateřina Beroušková, věkem ještě dorostenka," uzavírá Linhart.

Kromě samotných mistrovských závodů, které začínají v sobotu ve 13 hodin, je připraven i doprovodný program a speciální závod na 1 km pro vozíčkáře, tělesné handicapované, děti i a maminky s kočárky. "Jsme připraveni na výborné mistrovství," zve všechny zájemce ředitel závodů Karel Šklíba. "Máme lanovku, koupání, hudbu, báječnou sportovní podívanou a snad i počasí bez deště."

David Klempíř

Vytisknout