Zimní pražskou tyčku ovládli Ptáček a Kanaďanka Duclos-Lasnierová

středa 16. února 2011
Splněného limitu na halové mistrovství Evropy se diváci nedočkali. Atakovala jej Romana Maláčová ve skoku o tyči, mnoho nechybělo ani Janě Korešové v dálce.

Mezinárodní skokanský mítink Zimní pražská tyčka vyhrál v mužské kategorii Adam Ptáček z AK Kroměříž, který v rozeskakování o prvenství s Markem Hollisem překonal 545 cm. Američanovi zůstalo v zápise 5.30 m. Třetí byl Lukáš Bechyně (ŠKODA Plzeň), který po výkonu 515 cm předčil na pokusy Jana Kudličku (Dukla).

V ženské soutěži se Romana Maláčová pokoušela o zdolání 440 cm, které by jí zajistily letenku do Paříže na březnové HME. Laťka však na stojanech nezůstala, a tak se 23letá závodnice USK Praha musela spokojit s výkonem 425 cm a druhým místem, neboť tuto výšku zdolala až napotřetí, zatímco vítězná Kanaďanka Gabriella Duclos-Lasnierová už o pokus dříve. Třetí skončila s čtyřmetrovým skokem Srbka Jelena Radinovič-Vašičová.

Titulní disciplínu mítinku doplňoval skok do dálky, kde se vedlo atletkám ze skupiny Martiny Blažkové. Nejlepší výkon předvedla Jana Korešová, která skočila 630 cm a k limitu na HME jí tak scházely dva decimetry. „Škoda čtyř přešlapů, některé byly těsné a létalo mi to při nich za 6,5 metru. O limit se pokusím v neděli na halovém mistrovství republiky,“ prohlásila atletka USK Praha, které podstatnou část halové sezony zabrala antibiotická kúra. „Teď už se cítím dobře. Když správně vystupňuji rozběh, mohlo by to ve Stromovce vyjít,“ prohlásila 29letá vícebojařka s dálkařským osobákem 665 cm. Za ní v soutěži skončily její tréninkové kolegyně Eliška Klučinová (dnes 602 cm) a Zuzana Hejnová (5.96 OR). Obě již mají účast v Paříži jistou. Klučinová bude startovat v pětiboji na základě pozvání EA, Hejnová má splněný limit na čtvrtce a vyloučen není ani její start ve víceboji.