přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zimní Pražská tyčka opět s překvapením!

Vedle tradičního klání nejlepších domácích tyčkařů s kvalitní zahraniční konkurencí se diváci mohou těši i na světovou premiéru v běhu na 200 m př.

Účast na letošním ročníku Zimní pražské tyčky potvrdila většina našich reprezentantů. V souboji s Jiřinou Ptáčníkovou a Michalem Balnerem, kteří již mají splněny limity, se do nominace pro HME pokusí přidat Jan Kudlička, Štěpán Janáček či Romana Maláčová. Zahraniční konkurenci obstarají Američan Scott, který skočil letos již 576 cm, Němka Strutzová s OR 452, Italka Scarpelliniová, Polák Didenkov, Slovenka Sluková a další.

V doprovodných disciplínách dostane další možnost ke zdolání limitu na HME dálkař Štěpán Wagner, kterého čeká duel s dalšími předními českými dálkaři.

Pro zpestření a zatraktivnění mítinku přichází organizátoři z pražského USK se žhavou novinkou: Poprvé na našem území i ve světě se uskuteční halový závod „VC Cemexu“ na 200 m př. mužů i žen. Tuto novinku vyzkouší poprvé zajímavá čtveřice atletů - účastník ME v Mnichově Jindřich Šimánek,  medailista  z MČR Petr Habásko a dvojice nadějných atletů Jakub Uher a Jan Carda. O vítězství v soutěži na 200 m žen se popere neméně zajímavá čtveřice sprinterek ve složení Jana Korešová, Aneta Pecnová, Alexandra Princová a Kristýna Volfová.

Mítink se koná ve středu 11. února v nafukovací hale na Strahově. Hlavní program začíná od 15 hod. dálkou mužů, tyčkařská soutěž začíná o hodinu později.

Pavel Beran