Ženskou vycházející hvězdou atletické Evropy je britská sprinterka Williamsová

pátek 30. září 2011
Anketu Evropské atletiky, která hledala vycházející hvězdu letošního roku, vyhrála dvojnásobná šampionka z letošního MEJ v Tallinnu Jodie Williamsová.

Na zlato z loňského MSJ navázala Jodie Williamsová trojicí medailí z evropského měření sil. V konkurenci svých vrstevnic 18letá Britka nejprve ovládla běh na sto metrů v rekordu šampionátu 11.18, aby o 24 hodin později proťala cíl jako první i ve finále dvoustovky (22.94).  Své úspěšné vystoupení v Tallinnu pak završila coby finišmanka bronzové štafety na 4x100 m.

Jodie Williamsová na HME v Paříži, zdroj: EA

Nebyl to však letos jediný výrazný počin talentované Britky, která se na světové úrovni prosazuje už od dorosteneckého věku. Při svém debutu na seniorském HME sahala v březnu v Paříži po medaili, od které ji nakonec dělila jedna příčka a jediná setina sekundy.

Druhé místo v anketě obsadila 19letá nizozemská vícebojařka Dafne Schippersová, až za ní skončila v očích hlasujících ruská dálkařka Darya Klišinová, která se dokázala o poznání výrazněji prosadit do širšího povědomí, když se stala halovou mistryní Evropy a vyhrála i ostravské ME do 23 let.

Jako mužská vycházející hvězda evropské atletiky byl už včera oznámen německý koulař David Storl, vítězové hlavních kategorií Evropského atleta roku budou odtajněni příští týden. Ocenění jim bude předáno 15. října na slavnostním galavečeru ve španělské Aroně.