přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. ledna 2012, 11:18

Železný podporuje kandidaturu Ostravy na ME

Legendární oštěpař a v současnosti trenér skupiny, v níž je lídrem Barbora Špotáková, se stal ambasadorem ostravské kandidatury na evropský šampionát družstev.

K Ostravě si vytvořil Jan Železný vztah už jako aktivní atlet, pravidelný účastník prestižního mítinku Zlatá tretra, jehož je v současné době ředitelem. V letech 1995 až 1997 byl také členem atletického klubu SSK Vítkovice. „Podpořit Ostravu v kandidatuře na jakýkoli velký atletický podnik je pro mne naprosto přirozené,“ nechal se slyšet ambasador týmu, jenž se uchází o pořádání mistrovství Evropy družstev v roce 2014.

„Ze srdce bych přál evropským týmům mít příležitost užít si soutěžení v Ostravě, jako jsem si ho vždy užíval já,“ pokračuje dále Železný. „Osobně vnímám mistrovství Evropy družstev mužů a žen jako jedinečné spojení individuálního výkonu a velké vášně týmového sportu.“ Světový oštěpařský rekordman při svých ostravských startech především oceňoval publikum. „Fantastický dav na tribunách vám prostě nedovolí nepodat ten nejlepší výkon. A ten podávají i organizátoři, když vytvářejí ty nejlepší podmínky. To můžu odpřísáhnout. Jako atlet i jako trenér,“ uzavírá čerstvý ambasador.

ŽeleznýTretra1v.jpg
zelezny_kouc_n.jpg

Železný jako závodník při Tretře a jako kouč na MS v Tegu - foto: archiv a www.graf.cz

S využitím materiálu pořadatelů

 

Michal Procházka

Vytisknout