přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. dubna 2004, 18:07

Železný otevřel stadion, který nese jeho jméno

Legendární oštěpař Jan Železný byl dnes v Mladé Boleslavi hlavní postavou slavnostního otevření nového atletického stánku.

Atletický stadion Jana Železného vyrostl v areálu Městského stadionu v Mladé Boleslavi, rodišti světového rekordmana a trojnásobného olympijského vítěze. Železný spolu s mladoboleslavským primátorem Svatoplukem Kvaizarem přestříhli pásku a symbolicky tak nový stadion otevřeli. "Budu rád, když stadion bude sloužit dětem a mládeži," prohlásil nejlepší oštěpař světové historie. U příležitosti slavnostního aktu byl na stadionu uspořádán sportovní program, který obsataraly závody žactva.   

Z významných osobností novému stadionu požehnali olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková, předseda Českého atletického svazu Karel Pilný, šéftrenér ČAS Václav Fišer, ředitel ČAS František Fojt, zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy či členové Klubu olympioniků. 

Stadion má na oválu osm drah, na nichž je položen povrch conipur. Stavba, kterou zrealizovala firma EKKL, je z hlediska sportovišť dokončena, zbývají jen závěrečné práce v zázemí. "Je třeba ještě dodělat šatny a tribunu," upřesnil po prohlédnutí areálu František Fojt.

Tomáš Klement

Vytisknout