přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. června 2005, 19:24

Železný nakonec vynechá start na Zlaté tretře

Světový rekordman v oštěpu se letos nezúčastní ostravského mítinku Zlatá tretra.

Jeho start na domácím mítinku IAAF Super Grand Prix byl vážně ohrožen už po operaci achilovky v polovině května, přesto o své vystoupení na vítkovickém stadioně bojoval osmatřicetiletý oštěpař do poslední chvíle. "Moc mě to mrzí, ale nejde to," řekl několik hodin před atletickým
závodem v Ostravě.

Právě ve slezské metropoli se však Železný hodlá rozloučit se sportovní kariérou, slibem z loňské sezony se dokonce zavázal všem atletickým divákům koupit pivo. "To stoprocentně platí," potvrdil trojnásobný olympijský vítěz.

Loni před olympiádou v Aténách se Jan Železný potýkal s problémy s kotníkem, které ovlivnily jeho výkon ve finálovém závodě. Zraněná achilovka s těmito potížemi úzce souvisí, Železný má problémy s rychlým rozběhem a nemůže se rychle rozběhnout po špičce nohy. "Chtěl jsem stihnout Ostravu, takže jsem šel na operaci," uvedl Železný, který o svém případném startu na Tretře musel rozhodnout rychle na vyšetření u MUDr. Smetany v motolské nemocnici. Vzhledem k vážnosti zranění usoudil, že bude lepší ve Vítkovicích nestartovat.

Na dnešní mítink do Ostravy nedorazil ani americký sprinter Bernard Williams, kterému se vinou nepřízně počasí nepodařilo odletět z Atlanty. "Nebyla to jeho vina," vysvětlil manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

Karolína Farská, Tomáš Klement

Vytisknout