přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. září 2004, 15:26

Železný bude házet na mítinku v Dubnici nad Váhom

Český oštěpař Jan Železný bude házet na nedělním mítinku v Dubnici nad Váhom, který naváže na sobotní podnik v Banské Bystrici.

Osmatřicetiletý trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa, jenž na hrách v Aténách neprodloužil sérii svých předchozích triumfů a skončil na deváté pozici, se dohodl s pořadateli dvojzávodu s názvem Atletický most 2004.

Světový rekordman, který kdysi oblékal dres Dukly Banská Bystrica a jeho žena Marta pochází právě z Dubnice nad Váhom, bude na Slovensku házet po devíti letech. "Sliboval jsem jim to už dlouho a nyní přišla ta pravá chvíle," citoval Železného slova Karel Tejkal, mluvčí České sportovní, která oštěpaře zastupuje. Jednání o jeho startu na Slovensku trvala téměř rok.

Na Slovensku házel Železný naposledy v roce 1995, kdy na mítinku Grand Prix IAAF v Bratislavě vyhrál výkonem 90.80 metru. "Rád bych hodil kvalitní výkon, abych mohl startovat ve finále Grand Prix," připomněl Železný mítink v Monte Carlu, který se uskuteční 18. a 19. září.

V Monaku má start jistý osm nejlepších atletů v každé disciplíně na základě žebříčku IAAF. Ta ale může udělit i divokou kartu.

                                                                                                   ČTK