Železný asi bude pokračovat ve sportovní kariéře

11. ledna 2005, 17:26

Porážka ve volbách na funkci předsedy ČOV zřejmě prodlouží aktivní činnost oštpěaře Jana Železného.

Ještě před dnešním volebním plenárním zasedáním Českého olympijského výboru si trojnásobný olympijský vítěz připouštěl volební neúspěch a pokračování v kariéře sportovce. "Absolutně si dokážu představit, že příští rok ve špičce budu, oštěp v poslední době nešel moc nahoru,“ řekl v polovině listopadu. "Teď je pravděpodobné, že budu pokračovat v kariéře," potvrdil světový rekordman bezprostředně po vyhlášení výsledků volby předsedy ČOV. "Hlavní lákadlo je teď mistrovství světa, protože se letos koná v Helsinkách," těší se osmatřicetiletý Železný na šampionát, který pořádá země atletice a zvláště oštěpu zaslíbená.    

Dnes odpoledne však Jan Železný stál na prahu diplomatické dráhy, o křeslo prvního muže ČOV se utkal s jeho dlouholetým předsedou Milanem Jiráskem. V tajném hlasování zvítězil ostřílený funkcionář poměrem 58:33. "Vždycky když se do něčeho jde, a nepovede se to, částečné zklamání je," přiznal Železný, "na druhou stranu je to úleva. V poslední době jsem špatně spal, možná to není vidět, ale hodně jsem zhubnul." Z předvolebního projevu byla cítit oštěpařova nervozita. "Určitě to bylo vidět, necítil jsem se dobře," uznal.

Železného beztak čeká spousta práce na diplomatické půdě, od srpna loňského roku působí v komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru a dnes byl zvolen do výkonného výboru ČOV.
Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí