přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. ledna 2005, 17:26

Železný asi bude pokračovat ve sportovní kariéře

Porážka ve volbách na funkci předsedy ČOV zřejmě prodlouží aktivní činnost oštpěaře Jana Železného.

Ještě před dnešním volebním plenárním zasedáním Českého olympijského výboru si trojnásobný olympijský vítěz připouštěl volební neúspěch a pokračování v kariéře sportovce. "Absolutně si dokážu představit, že příští rok ve špičce budu, oštěp v poslední době nešel moc nahoru,“ řekl v polovině listopadu. "Teď je pravděpodobné, že budu pokračovat v kariéře," potvrdil světový rekordman bezprostředně po vyhlášení výsledků volby předsedy ČOV. "Hlavní lákadlo je teď mistrovství světa, protože se letos koná v Helsinkách," těší se osmatřicetiletý Železný na šampionát, který pořádá země atletice a zvláště oštěpu zaslíbená.    

Dnes odpoledne však Jan Železný stál na prahu diplomatické dráhy, o křeslo prvního muže ČOV se utkal s jeho dlouholetým předsedou Milanem Jiráskem. V tajném hlasování zvítězil ostřílený funkcionář poměrem 58:33. "Vždycky když se do něčeho jde, a nepovede se to, částečné zklamání je," přiznal Železný, "na druhou stranu je to úleva. V poslední době jsem špatně spal, možná to není vidět, ale hodně jsem zhubnul." Z předvolebního projevu byla cítit oštěpařova nervozita. "Určitě to bylo vidět, necítil jsem se dobře," uznal.

Železného beztak čeká spousta práce na diplomatické půdě, od srpna loňského roku působí v komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru a dnes byl zvolen do výkonného výboru ČOV.

Tomáš Klement

Vytisknout