přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Zástupci velkých sportovních svazů se sešli s KDU-ČSL

Šest předsedů svazů zastřešující významné sporty v ČR, včetně ČAS, se sešli na jednání s vedením KDU-ČSL. Výsledkem bylo společné memorandum ohledně financování sportu.

Podstatou prohlášení je snaha získat chybějící finanční prostředky pro sportovní svazy v rámci projednávání loterního zákona v Parlamentu ČR. Tyto peníze by měly putovat především na podporu mládeže, např. formou rozšíření tělesné výchovy a podporou soutěží mezi školami. Obdobná jednání povedou svazy s dalšími parlamentními stranami v následujících dnech. Za sportovní organizace podepsali memorandum Libor Varhaník (atletika), Ivan Hašek (fotbal), Tomáš Král (hokej), Miroslav Jansta (basketbal), Roman Kumpošt (lyžování), Milan Veselý (golf). Za KDU-ČSL předseda Cyril Svoboda, místopředsedkyně Michaela Šojdrová.

„Politika státu v oblasti sportu, ale i způsob zabezpečení jeho podpory i podpory tělesných aktivit občanů je nedostatečná, podhodnocená a nesystémová. Tak důležitý segment lidské činnosti si zaslouží mnohem více pozornosti ze strany vlády České republiky, ale i krajů, měst a obcí,“ řekl k tomu Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu. „Chceme dále jednat s představiteli klíčových politických stran s cílem dosažení lepších podmínek pro sport,“ potvrdil kroky sportovního hnutí Varhaník.

memorandum_predsedove_svazu_velky.jpg
Text memoranda, po kliknutí lze zvětšit

red