přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. dubna 2004, 12:12

Zástupci ČAS jedou na „inspekci“ do dějiště olympijských her

Ředitel ČAS František Fojt a šéftrenér Václav Fišer ve čtvrtek odcestují do Atén, aby získali osobní poznatky o sportovištích a zázemí pro srpnové Letní olympijské hry.

„Čekají nás jednání s představiteli atletiky, vedoucími atletických soutěží a zástupci organizačního výboru olympijských her. Samozřejmě si osobně projdeme vše, co se týká atletických soutěží, jako je stadion, olympijská vesnice, ubytování a podobně. Zajímají nás vzdálenosti mezi těmito body,“ upřesnil František Fojt cíl pobytu v Řecku, který zástupci ČAS ukončí v sobotu 1. května.

Český atletický svaz již obdržel CD s nahrávkou aktuálního stavu olympijské vesnice a stadionu, prezentovaný materiál čeští delegáti porovnají se skutečností. „Vesnice i stadion jsou momentálně ve stavbě,“ konstatoval Fojt, „sami uvidíme, jak jsou s pracemi daleko. S vlastní organizací olympijských her by problém být neměl, spíš mohou nastat obavy, jestli se ty stavby stihnou dokončit.“   

Letní olympijské hry 2004 budou zahájeny 13. srpna, atletická část Her je na pořadu od 20. do 29. srpna. Jedinou výjimku představují koulařské soutěže, které se uskuteční s dvoudenním předstihem. „Vrh koulí byl přesunut na 18. srpna a odehraje se v Olympii na Peloponéském poloostrově, zhruba 300 kilometrů od Atén,“ vysvětlil Fojt a dodal: „má to svůj historické opodstatnění.“

Řekové mají bohaté zkušenosti s pořádáním atletických soutěží i v novodobých sportovních dějinách. Nejčerstvější významnou prověrkou jejich organizačních schopností bylo mistrovství světa v řecké metropoli v roce 1997. „Jistě jsou schopni celou akci zorganizovat na vysoké úrovni. Zkušenosti mají značné, vždyť kromě šampionátu v devadesátém sedmém se v Řecku už dvakrát konalo mistrovství Evropy a několikrát také evropský šampionát v hale,“ potvrdil František Fojt.

Tomáš Klement

Vytisknout