přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Zasedání Výboru ČAS

První zasedání Výboru ČAS po volební valné hromadě ČAS se uskutečnilo v úterý 19. dubna.

Výbor ČAS provedl vyhodnocení valné hromady ČAS 2005 a rozhodl o stanovení valné hromady 2006 na sobotu 1. dubna.

Ředitel ČAS (F. Fojt) a šéftrenér ČAS (V. Fišer) byli Výborem ČAS potvrzeni ve svých funkcích na příští funkční období. Předseda ČAS jmenoval předsedou arbitrážní rady ČAS Rudolfa Cogana.

Výbor ČAS schválil návrh úpravy nominačních kritérií na ME v běhu do vrchu 2005, která nyní mají následující znění (úprava je vyznačena kurzívou): a) Podle pravidel EAA startují 4 muži a 4 ženy; b) ČAS bude nominovat prvního závodníka a závodnici z kvalifikačního závodu dne 19. 6. 2005 v Rožnově pod Radhoštěm. Dále udělí po třech nominacích v každé kategorii dle komplexního zhodnocení úrovně závodníků v sezoně 2005 (do vrchu, mimo dráhu a na dráze); c) Uzávěrka nominace dne 19. 6. 2005.

Výbor ČAS dále schválil: návrh na složení metodické komise ČAS (předseda J. Šimon, A. Kaplan, J. Kreuter, F. Langer, J. Michálek, V. Millerová, A. Tvrzník, D. Vandrlová, L. Valtr, J. Vindušková); překonané rekordy ČR.

Výbor ČAS zhodnotil vystoupení české chodecké reprezentace na mezistátním pětiutkání v Poděbradech pozitivně.

Výbor ČAS dále vzal na vědomí: podání kandidatury ČAS na HME 2009; informace o průběhu projednávání kandidatury Ostravy na MS mládeže do 17 let 2007 na zasedání Rady IAAF; hodnocení mistrovství světa v krosu; informace o přestupech a registracích cizinců.

Výbor ČAS souhlasil s obnovením činnosti atletického oddílu TJ Sokol ŽBS Železný Brod a přijal nový sportovní klub SK mládeže Valašské Meziříčí.

Příští schůze Výboru ČAS se bude konat 17. května 2005.

Tomáš Klement

Vytisknout