přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Zářijový víkend plný atletiky

Od MS uplynuly dva týdny, atletická sezóna ale zdaleka nekončí. O víkendu vyvrcholí dvěma mítinky Zlatá liga, doma je na programu žákovské mistrovství. Konají se i další zajímavé závody.

Zlatou ligu čeká pátý a šestý, poslední díl boje o poklad. Dnes v Bruselu se představí z českých závodníků jen tyčkařka Kateřina Baďurová, vicemistryně světa, v neděli ji pak v Berlíně doplní oštěpařka Barbora Špotáková, mistryně světa. Baďurová se bude znovu pokoušet překonání vlastního českého rekordu, také se chce udržet mezi sedmičkou pro Světové atletické finále. V její disciplíně se představí také Jelena Isinbajevové, jedna z dvojice adeptek ještě usilujících o jackpot. Na vylepšení národního maxima určitě myslí i Špotáková, pro ni však bude důležitější souboj s německými ("domácími") sokyněmi Obergföllovou a Neriusovou. Druhá, která může pomýšlet na zlatý poklad kromě Isinbajevová je čtvrtkařka Sanya Richardsová. Dnes začíná hlavní program v 19.10, ČT2 jej vysílá od 20 hodin. V neděli se pak rozběhne mezinárodní část ve 12.45, ČT2 přenáší od 15.15.

Pro diváky, kteří chtějí vidět atletiku "doma", je určeno především MČR žáků a žákyň v Břeclavi. V sobotu začíná program ve 12 hodin, v neděli pak již v 9 h. Na startu nebude chybět národní rekordamanka v této kategorii výškařka Magdalena Nová.

Ještě jedna významná akce se koná na našem území, také na Moravě. Brno hostí evropský pohár klubových mistrů juniorů a juniorek - nejvyšší skupinu A. Českou republiku reprezentuje právě ACP Olymp Brno v sestavě s českou rekordmankou na 100 m Kateřinou Čechovou. O body začnou družstva bodovat na stadionu Pod Palackého vrchem v sobotu v 10.45. Junioři jsou ve skupině C ve finském Tampere, kam jede český šampion TJ Sokol Opava.

V sobotu se o neoficiální tituly mistrů světa utkají běžci do vrchu ve švýcarském Ovronnaz. Českou výpravu zahrnuje i největší českou naději Annu Pichrtovou. První kategorie (juniorky) startuje v 10 hodin.

Ve stejný den se také koná v litevském městě Alytus mezistátní utkání v chůzi. Češi se střetnou v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek s domácím týmem a dále s Norskem, Švédskem, Lotyšskem a Německem. Česká nominace je zde. Program v Alytu začíná v sobotu v 11 hodin.

V neděli je kromě berlínské Zlaté ligy na programu jiný zajímavý mítink. Slovenská Dubnica nad Váhom pořádá Atletický most 2007 s výbornou účastí. Hlavním lákadlem bude kladivo mužů, házet bude šestice finalistů z MS, včetně všech medailistů Bělorusa Tichona, Slovince Kozmuse a domácího Charfreitaga. Na startu budou i další aktuální mistři světa - sedmibojařka Carolina Klüftová, desetibojař Roman Šebrle, koulař Reese Hoffa, nebo třeba olympijští vítězové výškař Stefan Holm a stýplař Ezekiel Kemboi.

Všechny akce sledujte na atletika.cz.

Michal Procházka

Vytisknout