Žákovský šampionát družstev pod taktovkou slávistů

sobota 4. října 2014
V Jablonci nad Nisou se uskutečnilo MČR družstev straších žáků a žákyň. Obě kategorie s přehledem vyhráli závodníci ASK Slavia Praha.

Výraznější dominanci mělo družstvo z Edenu v kategorii žáků, ve které slávisté vyhráli s náskokem 70 b před konkurenty z Olomouce, kteří obsadili druhou příčku. Třetí o dalších 5,5 b zpět skončili školou povinní atleti z Vítkovic.

Stejný bodový rozdíl mezi druhým a třetím místem eviduje výsledková listina i v kategorii starších žákyň. Aktérkami toho souboje byly atletky Kladna a Tábora, a byly to právě Jihočešky, kdo se nakonec postavil o stupínek výše. Vítězná Slavia měla k dobru 34.5 b.

Nejvíce bodů pro své týmy přinesli individuálně Adam Šufliarský ze Slavie a Barbora Veselá ze Staré Boleslavi. Oba shodně vyhráli stovku překážek a byli třetí na 150 m, Veselá k tomu ovládla třístovku a Šufliarský 200 m př. O bod méně, tedy 29, získali pro tým Denisa Přečková z Vítkovic a Jan Trafina z Liberce. Vypíchnout zaslouží i vítězka šedesátky a stopadesátky, Nikola Bendová z USK Praha, která svým finálovým čase 7.68 (+0.9) na kratší z tratí zaostala jen o 8 setin za NR Kateřiny Čechové z roku 2003.