Žáci ovládli MU, žákyně druhé

sobota 26. září 2015
Jihomoravská Břeclav hostila žákovské mezistátní pěti utkání Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko. Naši chlapci dokázali zvítězit a dívky obsadily druhé místo v celkovém pořadí.

Na nejkratším sprintu na 100 metrů obsadili naši borci hned první dvě místa. Zvítězil Matěj Krsek, který se časem 10.85 jako jediný dostal pod 11 vteřin. Devět bodů za druhé místo pak připsal Daniel Vejražka za 11.29. Na stejné trati dívek byla nejrychlejší Anna Kerbachová, když proběhla cílem za 12.31.

Stejné umístění ze stovky si zopakovali oba naši sprinteři i na třístovce. Matěj Krsek potvrdil svůj sprinterský double opět vynikajícím časem 34.55. Hned za ním v pořadí byl Daniel Vejražka (35.03). Maximální možný počet bodů ze třístovky si odnesly i žákyně. Vyhrála Anna Kerbachová za 39.88 před Barborou Malíkovou (40.64).

Na šestistovce doběhla na druhém místě Michaela Knotková, když zvládla trať za 1:36.67 a jen těsně podlehla vítězné Slovince Lukanové (1:36.30). Další primát pro české barvy pak získal na trojce René Sasyn, který zvítězil za 9:16.47. Mezi chodkyněmi se nejlépe vedlo Kateřině Artlové, která vyhrála v čase 15:19.74. Mezi chlapci si došel pro druhé místo Matyáš Gajdoš (13:53.94).

Naši žáci si vedli velmi dobře i nad překážkami. Na stovce s ploty obsadil Nikolay Romanchenkov druhé místo za 13.51 a Ivan Zavřel byl třetí, když běžel jen o dvě setinky pomaleji než jeho reprezentační kolega (13.53). Na překážkové třístovce vystoupil na stupně vítězů Michal Maček, který byl třetí v čase 40.04.

Skvěle se vedlo českým barvám v disku. Dívky obsadily první dvě místa. Nejdále hodila Michela Vedrová, která poslala svůj disk do vzdálenosti 34.10. Hned za ní skončila Denisa Přečková (32.85). Mezi žáky obsadil druhou příčku Michal Forejt za výkon 56.62. Pokořil ho pouze suverénní Maďar Varga (64.61). Denisa Přečková zopakovala své druhé místo i v kouli, kde předvedla 14.08 a vybojovala pro své družstvo dalších devět bodů. Na stupně vítězů se vešli i oba naši oštěpaři. Druhé místo si vyházel Antonín Švarc za 54.94 a třetí byl Jan Patka za hod dlouhý 52.45. V koulařském sektoru bral druhou pozici Jakub Heža (17.98).

Velmi slušně se vedlo našim reprezentantům i v tyčkařském sektoru. Zde skončili naši žáci na druhém a třetím místě. Druhý byl Filip Bartoněk, když se přenesl přes laťku ve výšce 410 centimetrů. Přes čtyři metry se dostal i třetí Jindřich Semotam (405). Na podium se dostala i třetí žákyně mezi tyčkařkami Tereza Kašpárková (330). Plný bodový zisk pak brala výškařka Veronika Čejnová, která vyhrála úspěšným skokem přes 162 centimetrů.

Výbornou formu potvrdili sprinteři a sprinterky i ve štafetách. Žáci v sestavě Vejražka, Nádhera, Bárta a Krsek štafetový závod ovládli v čase 43.34 a nechali za sebou štafety Slovinska a Maďarska. Dívky ve složení Kerbachová, Čelišová, Šínová a Hůlková podlehly v čase 48.25 pouze Slovinkám. Třetí doběhly Maďarky. Vítězství vybojovala i kombinovaná štafeta na 4x300 metrů ve složení Malíková, Kozlová, Krsek a Nádhera. Výsledek této štafety se však do závěrečného bodového hodnocení nepočítal.

V celkovém souhrnu výsledků se podařilo našim žákům ovládnout mezistátní utkání, když posbírali dohromady 212 bodů. Druzí skončili Maďaři s 206 body a třetí příčku vybojovali Slováci (142). Čtvrtí byli Slovinci (120) a pátí Chorvati (119).

Mezi dívkami se z triumfu radovaly žákyně Maďarska, když získaly 199 bodů. Na druhém místě skončily naše žákyně (188). Bronzovou příčku získaly Slovinky (174), čtvrté byly Chorvatky (152) a páté Slovenky (86).