přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Žáci bojovali o tituly i vstupenky do reprezentace

V Třinci proběhlo atletické MČR žáků a žákyň s Lipánkem, na jehož základě vznikne nominace pro nedělní mezistátní utkání se Slovenskem.

Počasí nenastavilo talentům zrovna příznivou tvář a závodníci se vedle soupeřů museli vyrovnat i s velkým chladem. I přes ne zrovna příznivé podmínky se kvalitním výkonem blýskl především Václav Sedlák z AK Most, halový žákovský rekordman (spolu s Ondřejem Honkou) a mistr republiky ve vícebojích vyhrál za mírného protivětru stovku překážek v čase 13.72. „Vyzdvihl bych i oba diskaře,“ vyslal pochvalu na adresu Jaromíra Mazgala (55.42) a Davida Bartůňka (54.28) svazový trenér mládeže Jiří Kreuter.
Mezi žákyněmi předvedla rekord mistrovství Anna Cílková ze Spartaku Praha 4, když o 5 cm překonala výkon Petry Kozelkové z roku 2006.

Tradiční rozpaky vzbudila soutěž chodců, kdy mezi žáky startovala pouze trojice závodníků, z nichž do cíle došli pouze dva. „Nemáme z čeho udělat nominaci,“ povzdychl si Kreuter. Mezi žačkami byla situace o poznání lepší, na start se postavila devítka chodkyň. „Rekrutují sice jen z několika míst v republice, ale díky bohu za to,“ doplnil.

Právo startovat na mezistátním utkání, které se uskuteční v neděli v Olomouci, si vydobyli první čtyři z každé disciplíny, v případě odřeknutí některého z nich se dostalo na další v pořadí. Konečnou nominaci musí ještě schválit Předsednictvo ČAS. Stane se tak v průběhu týdne.     

Jako hosté se šampionátu zúčastnili špičkoví čeští atleti, mezi dekorujícími vítěze se objevili Stanislav Sajdok, Nikol Ogrodníková či Jaroslav Bába, který měl v Třinci i autogramiádu. Jako doprovodný program mistrovství proběhly Dětské atletické závody s Českou spořitelnou, v nichž si děti ročníku narození 1997 a mladší mohly zábavnou formou osahat základy atletických disciplín.   

Výsledkys MČR žáků a žákyň s Lipánkem naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout