přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Začarovaná meta - 9.77 sekund!

Asafa Powell v neděli v anglickém Gatesheadu opět vyrovnal světový rekord na 100 metrů.

Souboj o pozici nejrychlejšího muže planety je tématem č. 1 letošní atletické sezony. Nejprve o sobě dal v květnu vědět americký sprinter Justin Gatlin, když v Dauhá zaběhl 9.77 s. Celý svět se domníval, že se jedná o světový rekord, když časoměřiči mylně informovali o čase 9.76 s.

Dlouho se pak čekalo na přímý střet Gatlin vs. Powell. Dnes dal jamajský sprinter najevo, že je na případný souboj připraven. V Gatesheadu zvítězil vyrovnáním světového rekordu 9.77 sekund.

Poprvé by se oba sprinteři měli přímo střetnout 28. července na mítinku v Londýně, ačkoliv původně měli závodit ve společném závodě již nyní. Vzhledem ke stoupající ceně obou závodníků se ale jejich manažeři snaží "vyždímat" ze startů, co se dá.

Na dnešním mítinku se zrodily další dva výkony roku. Americký koulař Christian Cantwell překonal své vlastní letošní maximum o téměř půl metru a vyhrál za nádherných 22.45 metrů.

Keňanka Jepkosgeiová přidala další výkon roku, když na osmistovce zlepšila zároveň národní rekord na 1:57.22 min.

Na pořadu dne byla i výška žen, které se zúčastnily naše reprezentantky Barbora Laláková a Iva Straková. Laláková obsadila za 1.91 čtvrté místo, Iva Straková překonala 1.87 a skončila devátá.

Výsledky naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout