přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. září 2011, 23:42

Z Tegu se vrátila pětice atletů

Na pražské letiště v Ruzyni se dnes vrátila sice s hodinovým zpožděním, ale v pořádku první část české výpravy, tyčkaři Ptáčníková a Kudlička, chodkyně Pelantová a Schindlerová a stýplařka Lustigová.

Nejlepšího umístění z této pětice dosáhla Jiřina Ptáčníková, když si ve finále vylepšila své letošní maximum na 465 centimetrů a jen na pokusy podlehla někdejší suverénce Isinbajevové. „Řadím tenhle výsledek hodně vysoko,“ uvedla tyčkařka, kterou po Tegu zdobí finálová umístění na mistrovstvích Evropy i světa, v hale i venku. „Samozřejmě je pro mě sedmé místo něco jiného než třeba pro Zuzku Hejnovou,“ dodala s odkazem na kolegyni překážkářku, již čas přes MS stavěl do pozice adeptky jedné z medailí. Pro svěřenkyni trenérů Goroškova a Ptáčníka sezona rozhodně nekončí, teď záleží, na kterém mítinku se podaří vyjednat start.

Zatímco Ptáčníková si po finále postěžovala na únavu, která jí nedovolila zdolat 470, jejího kolegu z disciplíny Jana Kudličku zastavila při snaze o překonání další výšky zlomená tyč. Sice mu po třech dnech od finále zůstala pouze malá památka v podobě strupu, v soutěži to však pro svěřence Boleslava Patery znamenalo, že po velkém otřesu jen stěží mohl ještě vylepšit svou devátou příčku a svůj výkon - sezony - 565 cm. „Ano, je to můj nejlepší výsledek na světové akci, ale věřím, že jinak bych byl určitě o tři místa výš. Na 575 jsem měl,“ tvrdil dnes Kudlička, který si v letošní sezoně opravdu užil své, letos zlomil tyč již podruhé, několikrát mu závody zkomplikoval déšť. Chuť do dalšího soutěžení mu však dnes nechyběla, stejně jako v případě Ptáčníkové však ještě musí počkat, co se naskytne.

Ze zbylé trojice byla zjevně nejspokojenější chodkyně Lucie Pelantová, která si na univerziádě připsala výborné čtvrté místo, na „světě“ pak solidní 25. příčku. Její kolegyně z disciplíny Zuzana Schindlerová měla méně důvodů k radosti, zápolila se zdravím, mimo jiné se dávala dohromady po pádu z kola a na obou akcích zůstala o několik míst za Pelantovou. „Dělala jsem, co jsem mohla, ale projevilo se, že jsem měsíc před tím nemohla trénovat,“ uvedla Schindlerová, která si nyní naordinuje pauzu a poté vyrazí za přípravou do Austrálie, jedné ze zemí zaslíbené chůzi. Smíšené pocity měla i Marcela Lustigová, česká rekordmanka ve stýplu dokonce kvůli vleklému zranění uvažuje, zda vůbec dál pokračovat v kariéře. „Atlet je zvyklý na bolest, ale není bolest jako bolest,“ podotkla trpce svěřenkyně Miroslava Semeráda, kterou zcela jistě čeká lékařské vyšetření, možná i operace.

Michal Procházka

Vytisknout