přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Z Tater do bojů o milionový jackpot

Příští týden začíná seriál mítinků Zlaté ligy, do něhož je tentokrát zařazena výška mužů.

Osudím šesti vrcholných podniků IAAF budou jistě výrazně míchat výškaři České republiky, kteří se v posledních letech stali ozdobou světových soutěží. Jaroslav Bába vstoupí do Golden League v roli bronzového medailisty z olympijských her a s dobrými výsledky v dosavadním průběhu této sezony. Dvacetiletý výškař obsadil druhé místo na mítinku Super Grand Prix v Ostravě a několik dní nato zvítězil na mítinku stejné kategorie v Aténách.    
  
Dnes Bába odcestoval na týdenní soustředění do Vysokých Tater. Vysokohorské přípravy využije juniorský mistr Evropy k výběhům kopců a schodů. "Bude to makačka, denně dvoufázový trénink, odrazy, výběhy, posilovna," konstatoval výškař. "Tady v Tatrách mi to vyhovuje, když jsem tu byl na týden loni, udělal jsem tu tolik práce jako na Kanárech za čtrnáct dnů. Nějak se tu donutím trénovat," ocenil prostředí v nadmořské výšce 1500 metrů. Cílem přípravy pod vedením trenéra Aleše Dudy je nabrání dynamické síly právě před blížícím se seriálem Golden League.

Úvodní díl Zlaté ligy přivítá francouzský národní stadion v Saint-Denis, dějiště posledního mistrovství světa. Mítink se bude konat v pátek 1. července a očekává se start absolutní světové špičky. Jako tradičně se Zlatá liga odehraje ve znamení boje o podíl na jackpotu ve výši 1 milionu dolarů, který si vyslouží vítěz všech šesti mítinků vrcholné atletické série.  

Tomáš Klement

Vytisknout