WIT 2017 odstartovala v Bostonu

pondělí 30. ledna 2017
Druhý ročník atletického seriálu World Indoor Tour byl zahájen mítinkem v americkém Bostonu. Vrcholem byly hlavně silně obsazené běžecké disciplíny.

Domácímu publiku udělal radost v závodě na 3000 metrů Paul Jelimo. Stříbrný olympijský medailista z běhu na 5000 metrů za sebou nechal celé startovní pole v nejlepším letošním halovém čase na trojku 7:42.39. O necelou půl vteřinu zpět proběhl cílem druhý Brit Andrew Butchart (7:42.97) a třetí byl další favorit Hagos Gebrhiwet z Etiopie (7:43.04). Mezi ženami byla na trojce nejrychlejší Keňanka Helen Obiriová za 8:39.08, když měla v závěrečných metrech lepší finiš než druhá Sifan Hassanová z Nizozemí (8:40.99).

V běhu na jednu míli potvrdil roli favorita olympijský vítěz z Ria Američan Matt Centrowitz, jenž proběhl tuto trať za 3:55.78 a posunul se do čela světových tabulek. Druhý byl Keňan Vincent Kibet (3:56.09). Letošní nejrychlejší světovou půlku si připsala Španělka Esther Guerrerová (2:01.72).

Zajímavý sprinterský dvojboj si zkusil Lalonde Gordon z Trinidadu a Tobaga. Na dvoustovce vyrovnal časem 20.49 letošní světové halové maximum a dvojnásobnou trať zvládl za 46.14. Na nejkratším sprintu byla nejrychlejší Američanka English Gardnerová (7.17).

Rouen

Ve francouzském Rouen zahájil sezónu olympijský vítěz ve skoku o tyči Thiago Braz. V závodě zvítězil výkonem 586 centimetrů. Následně útočil i na vedoucí výkon světových tabulek Poláka Liseka, ale neuspěl. Druhý byl Řek Konstadinos Filippidis za 570. Mezi ženami kralovala Američanka Sandi Morrisová, která se přenesla přes 457 centimetrů.

Vilnius

Litevská výškařka Airiné Palšyteová skočila na domácím mítinku nejlepší letošní světový výkon 200 centimetrů. Poprvé v kariéře se tak dostala přes hranici dvou metrů a vytvořila národní rekord své země.

Fayetteville

Rychlé sprinterské časy se běhaly v americkém Fayetteville. Američan Christian Coleman se dělí s Trinidaďanem Gordonem o vedoucí příčku ve světových tabulkách na dvoustovku, když ji zaběhl za 20.49. Na čtvrtce momentálně vede světové statistiky jeho krajan Michael Cherry, který letos jako první zaběhl pod šestačtyřicet vteřin (45.91).