přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Weltklasse podvanácté pro Mutolovou

Od roku 1993 nezná listina vítězek běhu na 800 metrů na mítinku Golden League v Curychu jiné jméno než Maria Mutolová.

Mozambická půlkařka v pátek prodloužila svou jedinečnou sérii na mítinku Weltklasse, když si v takticky vedeném závodě doběhla pro prvenství v čase 1:57.48. Cestu za vítězstvím Mutolové nepřekazily ani Rusky Čerkasovová či Lavšuková, které před týdnem zazářily na domácím šampionátu v Tule. Světlana Čerkasovová na Letzigrundu v Curychu skončila třetí za 1:58.34, Natalija Lavšuková se musela spokojit se šestým místem v čase 1:59.22. Druhou pozici obsadila Američanka Jearl Milesová-Clarková výkonem 1:58.03. Celkem deset závodnic v Curychu se v běhu na 800 m dostalo pod 2 minuty. 

Už v B-běhu mužů na 800 metrů se Youssef Kamel z Bahrajnu postaral o nejlepší výkon roku časem 1:43.11. V hlavním závodě pak vítězný Keňan William Bungei ubral z rekordního času dalších 5 setin. "Vždycky jsem tu běžel dobře, ale dosud nikdy nevyhrál," poznamenal Bungei, "olympijský závod bude naprosto odlišný, hlavně kvůli rozběhům. Pro mě to ale bude zadostiučinění, protože jsem nestartoval loni na mistrovství světa v Paříži." 

Vicemistryně světa Sandra Gloverová ovládla závod na 400 m překážek, když zvítězila ve výborném čase 53.50. Vynikajícím finišem v závodě na 1500 metrů žen převálcovala zkušenou Kelly Holmesovou polská mílařka Wiloletta Janowská a získala prvenství za 4:03.09, Holmesová zaostala o 39 setin. "Na závod jsem přijela přímo z vysokohorského soustředění ve Font Romeu, proto jsem vůbec nevěděla, jak na tom jsem. Takže moje taktika byla jasná: držet se na páté šesté pozici a v závěru se pokusit zaútočit," prozradila vítězka.  

Na stejné trati mužů viděl zaplněný Letzigrund strhující závod. Stupňovanému tempu Hichama El Guerrouje dokázal odolat Keňan Bernard Lagat a v cílové rovince světového rekordmana dokonce pokořil. Oba mílaři se postarali o mimořádně kvalitní časy. Vítězný Lagat se radoval z druhého nejlepšího času v kariéře 3:27.40, El Guerrouj byl o 24 setin pomalejší. Lagat tak zároveň curyšského soka sesadil z čela letošních světových tabulek.

Kompletní výsledky mítinku Golden League v Curychu naleznete ZDE.

Tomáš Klement

Vytisknout