přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. července 2009, 17:48

Wagner splnil limit pro Berlín

Dálkař Štěpán Wagner skočil na závodech v Brně 806 cm s regulérní podporou větru a vyhověl tím měkčímu z kritérií pro MS.

Od halové sezony 2005 čekal Štěpán Wagner na tento okamžik. Ačkoliv vytrvale atakoval nominační kritéria na velké akce, vždy mu k jejich prolomení kousek chyběl. Dočkal se až dnes, když hned v první sérii doletěl do vzdálenosti 806 cm, čímž o jeden centimetr splnil limit ČAS. Stal se tak druhým dálkařem ve výpravě, již dříve dokonce tvrdší z kritérií překonal výkonem 816 cm Roman Novotný.


Štěpán Wagner, foto: I.Roháčková

Dnes mohl Wagner jeho maximum dokonce překonat, ve třetí sérii mu to uletělo až k 818 cm. „Ale to mi foukal vítr přes tři metry. Každopádně jsem nečekal, že to bude dneska tak dobré. V rozeskakování jsem se cítil mizerně,“ kroutil hlavou 27letý závodník, který si své osobní maximum 811 cm vytvořil před čtyřmi lety. Další osmimetrový skok přidal vloni, ale ani ten nestačil na účast na olympijských hrách. Chybějící kousíček se povedlo zacelit až dnes. „Hodně velkou zásluhu na tom mají oba moji trenéři,“ vyzdvihl Wagner Stanislava Joukala a Boleslavu Pateru.

Wagner si na osm metrů věřil, očekával by je však spíše před týdnem na univerziádě, kde cítil formu, ale ve finále třikrát smolně přešlápl. „Přitom na postup do užšího finále stačilo tak málo! Aspoň že teď jsem tu smůlu konečně protrhl,“ těšilo Wagnera, který pracuje jako inženýr v kamenolomu a atletice se věnuje až po práci. 

Adam Pražák

Vytisknout