přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. listopadu 2010, 13:02

Vzniká nový výškařský seriál

Skokanské mítinky Ostravská, Brněnská a Novinářská laťka se spojily do Czech High Jump Grand Prix. Záštitu nad ní už přijal premiér Petr Nečas.

„Společně se to lépe táhne!“ Podobná myšlenka stála u zrodu nového seriálu Czech High Jump Grand Prix, pod jehož hlavičku se spojily tři mezinárodní výškařské mítinky, které dosud vystupovaly solitérně. „Ten nápad jsem v sobě nosil asi rok, letos v halové sezoně jsme se dohodli,“ říká manažer a bývalý výškař Jan Janků z agentury SMA, jež organizuje Novinářskou laťku. Spolu s ní budou do Grand Prix patřit ještě výškařská klání v Ostravě a Brně. „Záměrem je posunout mítinky zase o stupínek výš a vytvořit projekt, který bude silný i na poli marketingu,“ vysvětluje Janků.

Jak bude seriál, nad nímž již převzal záštitu stávající premiér ČR Petr Nečas, fungovat? Především je třeba vypíchnout, že v prvním ročníku se bude Grand Prix týkat výhradně mužské kategorie. Systém hodnocení pak je jednoduchý. Skokani budou na jednotlivých mítincích sbírat body za umístění a kdo jich bude mít na konci nejvíce, stane se vítězem seriálu a získá nárok na odměnu. „Jak velkou, to se zatím řeší. Nicméně mělo by jít o adekvátní částku,“ slibuje Janků.

Existence seriálu, který je svým způsobem i konkurencí pro již existující Moravskou výškařskou tour, v níž jsou Beskydská laťka a Hustopečské skákání, však nijak nenarušuje svébytnost jednotlivých mítinků. Organizace i třeba shánění peněz na jejich zajištění by měly zůstat v režii původních pořadatelů.

Seriál, který má již od léta vlastní webové stránky (zde), začne 20. ledna v Ostravě, druhý díl obstará 8. února Brněnská laťka Alfa Helicopter a závěr obstará o dva dny později Novinářská laťka v pražské Metropoli Zličín. Zde také budou vyhlášeny výsledky.   
 

Adam Pražák

Vytisknout