Vystoupení českých atletů v Lignanu uzavřel Pítr

středa 23. listopadu 2011
Vlajkonoš české výpravy Ondřej Pítr na Evropském olympijském festivalu mládeže v Lignanu jako poslední promluvil do atletické části soutěže.
Po čtrnáctém místě v závodě koulařů si olomoucký vrhač spravil chuť v diskařském sektoru, kde skončil devátý. Nejdál v soutěži poslal Pítr náčiní na značku 50.84 m, osobní maximum sedmnáctiletého borce má hodnotu 53.70. Z vítězství se radoval kyperský reprezentant Savvas Anestis hodem dlouhým 56.83, druhý skončil Němec Hoppe za 56.29.

Konečné výsledky disku naleznete zde.

Česká atletická výprava na EYOF čítající deset závodníků zaznamenala největší úspěch ve středu, kdy se na stupně vítězů prosadila Aneta Pecnová. Ve finále na 400 m překážek si atletka Spartaku Praha 4 vylepšila osobní rekord na 60.39 a získala bronz.